Jaga seda postitust

LENNUVIDEO: Haapsalu aurupaadi sõitu takistasid veetaimed

Täna tegi Haapsalu Väiksel viigil esimesed sõidud aurupaat Kallis Mari, kuid pärast paari ringi selgus, et veetaimed on aastaga jõudsalt kasvanud ning keerdusid sõukruvi ümber. (Video vaatamisel vali seadete alt parim pildi kvaliteet)

Sihtasutuse Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid juhataja Anton Pärn ütles, et nii suurt taimede kasvu ei osatud oodata. Veetaimed jäid sõukruvi ümber ja neid tuli veest eemaldada. Seepärast tegi aurupaat keset Väikest viiki peatuse ja paadimees puhastas vees olles sõukruvi.

Esmaspäeval peaks Väiksele viigile tulema veetaimede niiduk, mis niidab taimi aurupaadi sõidutrajektooril. Haapsalu linnal on selline niiduk olemas. Kogu viiki lühikese ajaga puhastada ei jõuta, aga suveperioodiks, kui aurupaat lõbusõite teeb, saab selle veetee puhtaks teha. Sõidud jätkuvad pärast puhastamist.

Tagalahel sõitis täna ka Ruhnu jaala. Reisiportaal tegi sõidu kaasa ja filmis nii purjepaadilt kui ka õhust. Seda videot saab samuti peagi Reisiportaalist vaadata.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri