Jaga seda postitust

Ligi 2,3% reisieelse koroonaviiruse testi tegijatest saab postiivse tulemuse

Enamik välisriike nõuavad riiki sisenemisel negatiivse koroonatesti ettenäitamist. Kuigi reisimine on praegu vähene, toimivad reisieelseid koroonaviiruse testid justkui skriiningu meetodina, leides üles ka need koroonaviiruse kandjad, kel sümptomeid ei ole.  

Reisieelseid koroonaviiruse antigeeni teste saab teha lennujaamas, Tallinna Sadamas ja Paldiski Põhjasadamas, kaubanduskeskustes asuvates kiirkliinikutes ning Confido Meditsiinikeskuses. Reisimiseks tuleb teha tasuline koroonaviiruse test – perearsti saatekirja kasutamine reisieelse testi tasuta saamiseks on keelatud.  

Lennujaamas tehti märtsis kokku 3171 testi, Tallinna Sadamas 2334 ja Paldiski Põhjasadamas 782. Arvesse tuleb võtta, et Tallinna Sadamas avati testimispunkt alles märtsi keskel, nii et sealsed 2334 testi tehti tegelikult ainult kahe nädala jooksul.

„Sadamas tehtud proovidest 61 andsid positiivse tulemuse. Lennujaamas testitutest oli positiivseid proove mõnevõrra vähem – 51 – ja Paldiski Põhjasadamas oli neid 31. See näitab, et meie seas liigub siiski ringi päris palju sümptomiteta inimesi, kes leitakse üles juhuslikult – ilma reisiplaanita poleks nad ju testima läinud,“ kommenteeris Confido testimispunktide koordinaator Liis Ader.

Aderi sõnul tähendab negatiivne antigeeni testi tulemus, et reisiplaanidega saab edasi minna, positiivse tulemuse korral tuleks aga tuleks inimese ja tema lähikontaktsete testimist jätkata PCR-meetodil.

„Kui siis PCR-meetod positiivset tulemust kinnitab, peaks inimene võtma ühendust oma perearsti või perearsti nõuandeliiniga 1220, et saada juhised edasiseks tegutsemiseks. Kindlasti tuleks jääda eneseisolatsiooni senikaua kuni perearst ütleb ning liikuda reisiplaanidega edasi alles pärast perearstilt loa saamist. Sel juhul võib olla aga vajalik eraldi sertifikaat, mis tõendab, et inimene on haiguse läbi põdenud, kuid ei ole enam nakkusohtlik,“ rääkis Ader.

Reisieelseks testiks tuleks aeg ette broneerida Confido kodulehel aadressil https://www.confido.ee/koroonaviiruse-testimine/. Enne reisile minekut on soovitatav riigis kehtestatud nõuded üle kontrollida, sest need muutuvad tihti. Arvesse tuleb võtta ka seda, et PCR-testile kehtestatud nõuded võivad erineda antigeeni testile kehtestatud nõuetest.

Antigeeni teste aktsepteerivate riikide loetelu:

Ameerika Ühendriigid72h enne lennu väljumist
Austria48h enne riiki saabumist
HollandAntigeeni test 24 h enne lennu väljumist + PCR 72 tundi enne riiki saabumist
Itaalia48h enne riiki saabumist
Leedu72h enne riiki saabumist
Norra24h enne lennu väljumist
Rootsi48h enne riiki saabumist
Saksamaa48h enne riiki saabumist
Soome72h enne riiki saabumist
Suurbritannia72h enne lennu väljumist
Šveits24h enne lennu väljumist
Taani24h enne lennu väljumist

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri