Jaga seda postitust

LIIGA PALJU ÕNNETUSI: Tai kavatseb seadustada turistide tervisekindlustuse nõude

Ilma tervisekindlustuseta pikale reisile minek on tarbetu riski võtmine, aga ometi seda tehakse. Tai kavatseb nüüd seadustada nõude, et ükski kindlustamata turist üle piiri ei saa.

Aeg-ajalt jõuab ka Eesti meediasse lugusid sellest, kuidas mõnel lõunamaareisil raske avarii teinud turist on sattunud haiglasse ja pidanud leidma raha suure ravikulu tasumiseks. Tihtipeale seda raha kuskilt võtta pole, sest ravikulud võivad ulatuda tuhandetesse eurodesse.

Tai on paik, kus vähemalt ajakirjanduses avalikuks tulnud teabe kohaselt juhtub eestlastega kõige rohkem õnnetusi. Pole ka ime – Maailma Tervishoiuorganisatsiooni andmetel on Tai maanteed maailmas Liibüa järel ohtlikkuselt teisel kohal, kirjutas BBC.

Tai teed pole tegelikult mitte eriliselt ohtlikud, vaid neil sõitjad ei saa ohutu liiklemisega hakkama. Tais on põhiline liikumisvahend roller, need on aga enamjaolt väiksed ja ebastabiilsed.

Tailased ise on osavad rollerijuhid, aga turistidele tundub, et rolleriga sõitmine on lapsemäng. Järskude kallakutega kurvilistel teedel – eriti vihmase ilmaga – sõitmine nõuab aga ettevaatlikkust ja kogemust.

Ja kui lisada valearusaam, et Tais võib ning justkui peabki sõitma ilma kiivrita, siis kergitavadki turistidega juhtunud liiklusõnnetused Tai statistikat. Väikseid plekimõlkimisi ei registreeri keegi, aga kui turist on kukkunud, saanud viga ja jõudnud haiglasse, jõuab see ka liiklusõnnetuste statistikasse.

Aastas kulub 79 miljonit eurot

Turism on Tai tähtsaim majandusharu, mis toob palju raha sisse, aga viib ka välja.

Aastas kulutab riik ligi 79 miljonit eurot selleks, et Tai riiklikes haiglates ravida avariides viga saanud turiste, kirjutab Lonely Planet. Need on turistid, kellel ei olnud tervisekindlustust. Vigastatut ravita ei jäeta, aga kindlustusest raha tagasi ka ei saada.

Ja need summad ei näita vähenemist, sest turistide arv pigem suureneb kui väheneb. 2015. aastal külastas Taid 32,6 miljonit turisti. Tänavu on Tai juba vastu võtnud üle 14 miljoni turisti.

Seepärast soovib turismi- ja spordiministeerium, et riik seadustaks tervisekindlustuse nõude. See tähendaks, et ükski turist, kellel pole enne riiki sisenemist tehtud kindlustust, riiki ei pääseks.

Valitsusametnikud arutavad seesuguse nõude seadustamise eel seda turismioperaatoritega, aga nende kindel soov on, et asi saaks kiiresti otsustatud.

Neile turistidele, kes on harjunud tervisekindlustuse pealt reisikulu kokku hoidma, tähendab see reisi mõningast kallinemist. Kes end niikuinii kindlustavad, neil on sellest ükskõik. Tuleb vaid kindlustusdokument endaga kaasas hoida ja Tai piiril seda näidata.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri