Jaga seda postitust

Liiklussõlmele ette jäänud hõberemmelga kaitsjad tõid politseile tuhandetesse eurodesse küündiva kulu

Maaleht uuris eile politseilt ja päästeametilt, milliseid kulusid kandsid ametkonnad ligi kuu aega Tallinnas Õismäel kestnud  hõberemmelga aktsiooni käigus. Puu jäi ette maanteele ja võeti maha üleeile pärast pikka vastasseisu hõberemmelga

Politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Seiko Kuik:

“Puu langetamise ja sellele eelnenud perioodi politseilised tegevused läksid maksma tuhandeid eurosid. Siia lisanduvad logistilised, menetluslikud ja muud kaudsed kulud. Politseinikud olid puu langetamisega juba nädalaid seotud. Politsei tegevustesse oli eile (üleeile – I.S) kaasatud rohkem kui 40 politseiametnikku. Ala vabastamisel kasutati paari tavapatrulli ning Harjumaal ega Eestis ei olnud seetõttu vähem politseinikke väljas.”

Päästeameti Põhja keskuse kommunikatsioonijuht Annika Koppel:

“Pääste oli kaasatud hõberemmelga juures toimunud olukorda lahendama 27. juunil. Selle väljasõidu puhul saab arvesse võtta vaid masinate kütusekulu, sest päästjad on valves niikuinii ja nende töötunnid jooksevad, sestap siia töötunde arvestatud ei ole.
Hõberemmelga juures oli eile (üleeile – I.S) politseil abiks kolm päästemasinat – kas redelautot ja põhiauto. Kokku olid masinad kohal umbes kuus tundi. Masinad töötasid tühikäigul ja kütusekulu kolme masina kohta umbes 120 liitrit diiselkütust. Kütuse hind on veidi rohkem kui 1 euro liitrist, nii et summa jääb 150 euro alla. Päästjaid oli kohapeal kaheksa – kummaski redelautos kaks ja põhiautos neli.”

Puu oli 72-aastane

Arborist Heiki Hanso teatas Facebookis, et luges kokku Haabersti hõberemmelga aastaringid – neid oli 72. Puu kaitseks petitsiooni algatajad teatasid eelmisel kuul, et puu on rohkem kui 300 aastat vana.

 “Oli terve ja heas seisus puu,” kirjutas Hanso eile. “Täna sain kokku lugeda Haabersti hõberemmelga aastarõngad ehk kevad- ja sügispuidu moodustatud erineva tihedusega puidu värvid. Lugesin tumedaid triipe, sest need joonistuvad paremini välja. Lõikekoht on ca rinnasekõrgusel maapinnast mõõtudega 115cm ja 120cm. Mina sain kokku 72 aastat vanust,” selgitas ta.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri