Jaga seda postitust

Lootus odavatele viimase hetke reisipakkumistele väheneb, sest varaseid broneerijaid on väga palju

Baltimaade suurim reisikorraldaja Novatours grupp on täheldanud rekordilist klientide arvu suurenemist võrreldes eelnevate aastatega. Varajaste tellijate hulk eelolevaks suvehooajaks on peaaegu kahekordistunud ja seetõttu jääb üha väiksemaks võimalus leida odav reis viimase hetke pakkumiste seast.

Eeldatavalt kasvab 2018. aasta nõudlus isegi hoogsamalt kui möödunud aastal, mis kujunes samuti väga aktiivseks, teatas Novatours.

Viimased kolm kuud näitavad võrreldes 2016. aasta sama perioodiga, et Novatoursi kliendid on 2018. aasta suvehooajaks ostnud 84 protsenti rohkem puhkusereise. See tähendab, et enam kui 61 000 Baltikumi elanikku on juba praegu otsustanud veeta oma suvise puhkuse välismaal.

“Üha enam inimesi saavad endale lubada puhkusereisi välismaal või on muutnud oma reisimist aasta jooksul sagedamaks,” ütles Novatours grupi peadirektor Linas Aldonis. “Samuti on puhkuse vältel tehtavate kulutuste hulk suurenenud. Need näitajad toetavad Baltimaade väga tugevat makromajandusliku seisu. Välismaal puhkuse veetmine annab garantii paremale ilmale. Rohkem kui kunagi varem eelistavad meie kliendid puhkusereisi planeerida varakult ette.”

Varaseid broneerijaid on palju

Aldonise sõnul pole sel aastal viimase hetke reiside jahtijatel põhjust rõõmustamiseks, sest varajaste broneerijate hulk on samuti äärmiselt kõrge kõikides reisibüroodes ning mõne populaarseima kuurorti hotellid on juba praegu terve suve ulatuses broneeritud. Novatoursil on kogu 2018. aasta suvehooaja reisidest 30 protsenti praeguseks müüdud.

Kliendid väärtustavad varajaste broneeringute tegemise võimalust. See kindlustab suurema reisipakkumiste ja hotellide valiku ning soodsama hinnataseme. Kliendid hindavad ka asjaolu, et reisi toimumise aega ja sihtkohta on võimalik vajadusel muuta. Samuti on reisi esimene sissemakse suhteliselt väike.

Varajaste tellijate hulk on viimase kolme aasta jooksul hüppeliselt suurenud kõikides Balti riikides. 2015. aasta detsembriks oli ligi 20 000 klienti broneerinud oma suvereisi järgnevaks ehk 2016. aasta suveks. 2017. aasta suvereiside müügiga suurenesid need numbrid 33 000-ni ning 2018. aastal 61 000-ni.

Leedukad reisivad erakordselt palju

Leedu turg püsib kolme Balti riigi seas juhtival kohal. Ainuüksi Leedus on 2018. aasta suvereiside varajaste tellijate arv suurenenud 120 protsenti. Leedulased on algavaks hooajaks ostnud juba 34 900 puhkusereisi.

Baltimaade klientide seas on populaarseimateks sihtkohtadeks Türgi, Kreeka, Bulgaaria, Egiptus ja Hispaania. “Need riigid on eriti hinnatud perede hulgas, sest pakuvad mitmekülgseid võimalusi lõõgastavaks puhkuseks ja päikese nautimiseks nii basseini ääres kui ka rannas. Aktiivse puhkuse harrastajatel on võimalus avastada lähiümbrust või nautida veeatraktsioone,” ütles Aldonis.

Eelmisel aastal turule toodud Horvaatia ja Montenegro reisid kujunesid leedulaste hulgas samuti äärmiselt populaarseteks. Nende reiside müük on suurenenud kõige enam – 2018. aastaks on neisse sihtkohtadesse planeeritud 155 protsenti rohkem reise kui eelmisel hooajal. Maroko on samuti populaarsust kogumas – algavaks suveks on sinna planeeritud kaks korda rohkem reise kui 2017. aastal.

Leedulased on aktiivsed reisihuvilised ka talvehooajal. Vaatamata sellele, et talvehooaeg on alles poole peal, on Novatours müünud seal juba kaks korda rohkem reise kui eelneval hooajal.

“Leedulaste soov reisida on ületanud meie ootuseid, tellime juurde lisalende ning broneerime lisakohti hotellidesse, kuid siiski vaatamata sellele on viimase hetke reiside valik väga piiratud,” märkis Aldonis.

Paljud leedulased valivad talvehooajaks sooja kliimaga reisisihtkohad. “Leedulased tunnevad pärast suhteliselt jahedat suve päikesest puudust, seetõttu on kasvanud ka reiside müük soojadesse sihtkohtadesse. Egiptusesse müüdi 125% rohkem reise ning kaugematesse eksootilistesse paikadesse müüdud reiside hulk on kahekordistunud, samal ajal on suusareiside müük tõusnud 15% ulatuses,” ütles Aldonis. Populaarseimad talvesihtkohad on Egiptus, Tai ning Vietnam.

2018. aasta tuleb Novatoursi jaoks erakordne. Ettevõte plaanib siseneda Varssavi ning Nasdaq Vilniuse börsiturgudele. “Novatours on Baltimaade turismituru liider, kel on hästi äratuntav kaubamärk ning püsiv ja efektiivne ärimudel, tänu millele on võimalik saavutada kasumlikku tõusu ning maksta aktsionäridele regulaarselt dividende. Seega on see väga atraktiivne investeerimisvõimalus nii institutsionaalsetele kui jaeinvestoritele,” nentis Novatours grupi peadirektor Linas Aldonis.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri