Jaga seda postitust

Louvre laenas oma nime Abu Dhabi muuseumile, suursugune näitusepaik avatakse novembris

Pärast aastatepikkust ootamist avatakse tänavu 11. novembril Abu Dhabi Louvre, mis algaselt plaaniti valmis saada 2012. ja siis 2016. aastal. 

Ambitsioonikat projekti alustati juba 10 aastat tagasi, kui sõlmiti lepe Prantsusmaa valitsuse, Abu Dhabi Turismi ja Louvre’i juhtkonna vahel. Hoone projekteeris Jean Nouvel.

Kokkuleppe kohaselt laenab Louvre muuseumile oma nime 30 aastaks. Abi Dhabis tuleb järgmise 15 aasta jooksul neli ajutist näitust aastast.

Abu Dhabi Louvre on mere kaldal, selle katusekonstruktsioon on eriline, lastes langeda hoonesse valgusel, mis jätab sees mulje tuhandetest heledatest tähtedest.

Katusekonstruktsiooni läbimõõt on 180 meetrit ja see kaalub ligi 7500 tonni. Seda on peaaegu sama palju kui Eiffeli torn.

Muuseumi tuleb üle 600 moodsa ja iidse kunstieseme muuseumitest üle maailma, näiteks Musée d’Orsayst ja Pompidoust. Abu Dhabis saab näha teiste seas Leonardo da Vinci, Claude Monet’ ja Henri Matisse’ teoseid.

Allikas: Lonely Planet

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri