Jaga seda postitust

MAALEHE DOKFILM | Ohumärgid viitavad, et Vietnami ähvardab ökokatastroof

Teadlased hoiatavad, et lähima ligi saja aasta jooksul muutub Mekongi delta tundmatuseni. Selle tagajärjed on ettearvamatud. Maaleht uuris Vietnamis, miks vesine ja viljakas ala ohus on.

Mekongi delta põllumajandust ja akvakultuuride kasvatamist segavad jõe ülemisel osal olevad hüdroelektrijaamade tammid. Neid on väga palju ja need takistavad toitainerikaste setete jõudmist allavoolu.

Tammid ei lase ka kaladel ujuda oma harjumuspärastesse kudemispaikadesse.

Peale selle ohustab deltat maapinna erosioon. Üleujutuste ajal viib vesi pehme pinnase minema. Varasemalt jõudis deltasse muda, mis seda kompenseeris, aga nüüd jäävad setted tammide taha kinni. Tulemuseks on see, et haritavat maad jääb järjest vähemaks.

Kliimamuutustest tingitud meretaseme tõus on veel üks oht, mis delta tuleviku mustaks teeb. Vesi tungib peale ja jõuab üha kaugemale sisemaale. Nii pole varsti võimalik kasvatada mageveekalu ja riisi.

Vaata kõiki reisiportaali toimetaja ja Maalehe ajakirjaniku Ivar Soopani ning Delfi ajakirjaniku Lauri Tankleri reisil valminud videoid siit.

Allikas: Maaleht

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri