Jaga seda postitust

Maanteemuuseum ootab mälestusi lääne autode saabumisest

Põlvamaal asuv maanteemuuseum ootab mälestusi ja fotosid, mis räägivad lugusid esimestest kohtumistest lääne autodega, autoostmisest ja ostureisidest välismaale, sõidurõõmudest ja -muredest ning ühiselt läbitud kilomeetritest.

Üheksakümnendate alguses jõudsid Eesti teedele välismaised sõidukid, mis tõid liiklejate mõtetesse ja liiklusesse nii uuelaadseid unistusi kui ka roosteplekilisi muremõtteid.

Esmalt ilmusid Eesti teedele vanaduspõlve veetma kummalised Datsunid ja Talbotid. Hoolimata oma vaevalisest liikumisest olid need ometi kõrge staatuse sümboliteks, tõmmates kaasliiklejate imestunud ja imetlevaid pilke.

Üheksakümnendate edenedes muutsid hulgakaupa saabunud ja suurtel kiirustel liikuvad lääne autod põhjalikult eestimaalaste teid ja teekondi, mida varem kujundasid tagasihoidlikumad nõukogude masinad.

Maanteemuuseum soovib lääne autode saabumisega seotud mälestusi jagada 2017. aasta lõpus valmival ajutisel näitusel ning 2018. aastal valmivas autokultuuri tutvustavas püsiekspositsioonis.

Vabalt valitud vormis ja pikkuses mälestused võiksid rääkida näiteks:

– esmakohtumisest ja sõiduelamustest lääne autodega;
– enda, oma pere, sugulaste või tuttavate esimestest lääne autodest;
– autoostust ja ostureisidest;
– teekondadest ja juhtumistest liikluses.

Kirjalikke mälestusi, aga ka foto ja videomaterjale ootame Eesti muuseumide ühisesse kogumisveebi – Rahvalood. 

Rohkem infot: Paavo Kroon (5645 5775; paavo.kroon@mnt.ee)

Allikas: Maanteemuuseum

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri