Jaga seda postitust

Maanteemuuseum tuli Tourestile teerulliga

Eesti Maanteemuuseum veeres sel korral turismimessile Tourest 1980-ndate aastate teerulliga DU-54. Seda saab uudistada veel homme, mil on messi viimane päev.

Maanteemuuseumi teerull päev enne messi avamist Eesti Näituste paviljonis. F: Ivar Soopan

Maanteemuuseumil on Ida-Euroopa suurim tee-ehitusmasinate kogu, mida seni on saanud vaadata vaid Põlvamaal, Varbusel. Esimest korda esitletakse üht neist ka Tallinnas.

„Tegu on täiesti töökorras masinaga, millega küll messil sõita ei saa, kuid peale saab istuda ja proovida, mis tunne on olla teerullijuht,“ rääkis muuseumi turundus- ja kommunikatsioonijuht Signe Lillipuu.

Messil tutvustab maanteemuuseum oma suvehooaega, mis tuleb taaskord tihe ja põnev. Hooajanäitus „Peata kanana liikumise keerises“ tutvustab Eesti esimesi liiklusohutuse kampaaniaid 1938. aastal.

Samuti pööratakse suvehooajal erilist tähelepanu Eesti sillapärandile. Mullu sügisel tõid tuukrid veest välja tüki Rannu-Jõesuu terassillast, mis 1941. aastal õhku lasti. Maikuus püstitatakse see maanteemuuseumis külastajatele imetlemiseks kui näitena EW aegsest suurest sildade ehitamise kavast.

Külastajad küsivad tihti, kas Eesti Maanteemuuseum jätkab oma teatrietenduste traditsiooni. Sel suvel tuleb etendusi lausa kaks. Koostöös teatriga Must Kast etendub juulikuus koguperelavastus „Mowgli“ ning augustis näeb Miksteatri etendust „Pagulased“. Ka nende plaanidega saab messil lähemalt tutvuda ja esimesi pileteid osta.

Sel aastal sisustab muuseum koos Põlvamaa teiste turismiettevõtjatega ka laste mänguala. Sinna oodatakse maiaid lapsi teemeistri purgikooki meisterdama ning laupäeval kell 11 ja 15.15 põnevat liiklusteemalist mängu mängima.

Maanteemuuseumi leiab boksist PE-18 ning lastealalt EM-16.

Pühapäeva on mess avatud kl 10-15.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri