Jaga seda postitust

Majutusasutusi külastanud välisturistide arv suurenes aastaga 13 protsenti

Statistikaameti andmete kohaselt peatus jaanuaris Eesti majutusettevõtetes 223 000 turisti, kes veetsid seal 411 000 ööd. Välisturiste oli neist 58% ja siseturiste 42%.

Majutusettevõtete teenuseid kasutas 128 000 välisturisti ja 2019. aasta jaanuariga võrreldes oli neid 13% enam. Kolmandik välisturistidest saabus Venemaalt, 31% Soomest ja 8% Lätist. Venemaa ja Soome turistide arv suurenes mullusega võrreldes vastavalt 20% ja 25%, Läti turiste oli 4% enam.

Enamik välisturiste tuli Eestisse puhkama, osa oli tööreisil ja ülejäänud peatusid siin muul põhjusel. Eestis veetsid välisturistid kokku 259 000 ööd, mida on aasta varasema jaanuariga võrreldes 8% rohkem. Külastajad eelistasid ööbida Harju, Pärnu ja Tartu maakonnas.

Siseturiste peatus majutusettevõtetes 95 000 ja nad veetsid seal 152 000 ööd. Siseturistide arv jäi eelmise aasta jaanuari tasemele, ööbimiste arv vähenes aga 2%. Enamik siseturiste oli puhkusereisil ja ligi veerand tööreisil. Peamiselt peatusid nad Harju, Tartu, Pärnu ja Ida-Viru maakonnas.

Külastajate käsutuses oli 962 majutusettevõtet, kus ööpäev maksis keskmiselt 38 eurot. Harju maakonnas maksis majutuse ööpäev keskmiselt 46, Tartu maakonnas 38, Pärnu maakonnas 30 ja Ida-Viru maakonnas 34 eurot.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri