Tegevus

  • admin postitas grupis Teeäärsed söögikohad grupi logoTeeäärsed söögikohad 3 years, 5 months ago

    Sõitsin eelmisel nädalal Tallinnast Tartusse, mis pole eriti sagedasti ette tulev teekond. Ilmselt seepärast ei ole mul kunagi meeles, millised teele jäävad söögikohad kannatavad külastamist. Minnes käisin Põltsamaa Olerexis, kuna Olerexi kebab on üldjuhul okei. Vähemalt oli see siis, kui nad selle oma menüüsse võtsid. Nüüd on kvaliteet pisut langenud. Tavapärasest suurest kebabist on tehtud väike kebab, aga nimeks on pandud “suur kebab”. Õiget suurt kebabi saab aga siis, kui tellid “väga suure kebabi”, mis on muidugi kallim. Ok, olgu nii. Pisut on ka sisu kannatanud, aga eks see võib olla ka igas tanklas erinev.
    Tagasi tulles tegin aga millegipärast peatuse Kükita kohvikus. What a mistake to make… Polegi vist nii halba sooja toitu söönud. Ehk viimati nõukogude ajal koolisööklas. Asja nimi oli kodune kotlett. Keedukartulid olid vesiseid ja lödid ilma vähemagi soolata. Peale oli valatud jahukaste, mis oli klimpis ja ilma maitseaineteta. Sisuliselt jahu ja vee segu. Lapikuks surutud kotletid ei olnud kindlasti kodused. Kui selle toidu valmistanud kokk seesugust toitu kodus pakub, siis pikka pidu tal seal kodus ei ole.
    Sööki maitstes meenus, et paari-kolm kuu eest olin ka millegipärast samas paigas ja siis sõin sealiha hapukapsaga. See nii hull ei olnud, aga kindlasti mitte väärt kõhutäis. Tookord otsin ka kohvi ja minu mäletamist mööda oli see okei. Kokkuvõttes aga halb elamus. Võimalik, et pirukad või võileivad kõlbavad seal süüa, aga sooja toidu valmistamine pole Kükita tugevaim külg.
    Vaatasin, et Adavere tuulik on müügis, aga kohvik vist töötab. On keegi seal käinud ja oskab öelda, kas edaspidi teha peatus hoopis seal?

Kaotatud salasõna

Registreeri