Jaga seda postitust

Merepäevadel tuleb Tallinna lahele poolsada suursugust purjelaeva

Esimest korda pealinna ajaloos toovad tänavused Tallinna Merepäevad Tallinna lahele suurejoonelise The Tall Ships Race laevastiku, kuhu kuulub enam kui 50 purjelaeva.

Viimati võis sarnast pilti pealinna külje all näha 1992. aastal, mil Tallinna külastas Cutty Sark Regatta. 2017. aasta õpperegati purjelaevad külastavad Tallinna sadamaid esimest korda ning peatuvad pealinnas 17.-18. juulini.

Tallinna kultuuriameti juhataja Aini Härmi sõnul külvavad The Tall Ships Races purjelaevad tänavu pealinna palju põnevust. “Kuigi meie linn on väike, oleme rikka ajalooga merelinn ja tänu The Tall Ships Races purjelaevastikule on Tallinna Merepäevadel võimalik kogeda sarnast atmosfääri, mis valitseb igapäevaselt Amsterdamis või Kielis, kus purjelaevad on vallutanud kõik sadamad. Suurejooneline vaatemäng saab kindlasti olema laevastiku lahkumise mereparaad 18. juulil,” ütles Härm.

Eesti Noorte Purjeõppeseltsi juhatuse liikme Madis Rallmanni sõnul on regati külastus Tallinna jaoks märkimisväärseks sündmus.

“Regati purjelaevastiku külastus on Tallinna Merepäevade ajaloos enneolematu sündmus, sest Tallinna linna külastavad Euroopa ja ilmselt ka kogu maailma suurimad avamereregattidel võistlevad purjelaevad,” ütles Rallmann.

Ta lisas, et Tallinnasse on oodata vähemalt 50 purjelaeva ja purjekat. “Meie juurde tuleb purjekaid paljudest eri riikidest, aluste suurus on alates 12 meetrist kuni 117 meetrini,” lausus ta.

Rallmann on kindel, et kõikidel Tallinna Merepäevade külastajatel jagub uudistamist küllaga: “Purjelaevadel ei lõpe töö kunagi ja see laseb ka kai peal seisval vaatajal osa saada meremeeste tegemistest ja nautida nii vanade kui ka uuemate purjelaevade hõngu,” märkis ta. “Mõned suuremad laevad on kinnitanud enda huvi avada laevatekk ka kõikidele huvilistele.”

Õpperegatil võidu ei sõideta

The Tall Ships Races 2017 on õpperegatt, kus purjelaevade meeskonnast pooled on 15-25-aastased meresõbrad, kellel ei pea olema eelnevat meresõidukogemust. Professionaalsed meremehed on selles laevastikus ühtlasi ka õpetajateks.

The Tall Ships Races 2017 õpperegatt algab Halmstadist ja lõpeb Szczecinis. Õpperegati purjelaevastik külastab Tallinna cruise in company raames, mis tähendab, et laevastik ei sõida võidu – Tallinn on vahepeatus Klaipeda võidusõidu eel.

Just tulenevalt The Tall Ship Races laevastikust toimuvad Tallinna Merepäevad tänavu esimest korda neljal päeval, 15.-18. juulil, hõlmates Vanasadama, Lennusadama, Noblessneri sadama, Pirita jahisadama ja Kakumäe sadama.

Täpsem sadamate programm avalikustatakse peatselt www.tallinnamerepaevad.ee veebilehel.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri