Jaga seda postitust

Microsoft loob miljardi dollari suuruse kliimainnovatsiooni fondi

Microsoft avaldas eelmise nädala lõpus (Eesti aja järgi 16.01 õhtutundidel) suurejoonelise plaani, mille eesmärgiks on süsiniknegatiivsuse tagamine Microsofti kõikides tegevustes aastaks 2030. Lisaks loob ettevõte miljardi USA dollari suuruse kliimainnovatsiooni fondi (Climate Innovation Fund). 

F: Pixabay.com

Aastaks 2030 lubab Microsoft olla süsiniknegatiivne ja 2050. aastaks eemaldada keskkonnast kogu süsiniku, mille ettevõte on eraldanud planeedile maa kas otse või elektritarbimisega alates 1975. aastast ehk alates organisatsiooni asutamisest. 

Microsofti president Brad Smith toob peamise tõukena oma blogipostituses välja kliimasoojenemise: “Teaduslik konsensus on täna selgemast selgem. Maailm seisab silmitsi kiireloomulise süsinikuprobleemiga. Süsinik atmosfääris on loonud nn kuuma püüdva “gaasiteki”. Planeedi temperatuur on tõusnud juba ühe kraadi võrra. Kui me ei ohjelda heitkoguseid ja temperatuur on jätkuvalt tõusuteel, sisi seadus ütleb selgelt, et tulemused on katastroofilised.” 

Brad Smithi blogipostituses on avaldatud ka 7 põhimõttelist sammu, millest ettevõte muudatuse elluviimisel lähtub:

1. Teadusel ja matemaatilistel järeldustel põhinemine. 

2. Vastutuse võtmine süsinikjalajälje vähendamise. Selle printsiibi eesmärk on 2030 aastaks vähendada seda rohkem kui poole võrra ja eemaldada rohkem süsinikku kui me aastas eraldame. 

3. Uutesse süsiniku vähendamise ja eemaldamise tehnoloogiatesse. Selleks on loodud ühe miljardi suurune Kliima Innovatsiooni Fond.

4. Klientide võimestamine terves maailmas. Kõige olulisem on digitaalse tehnoloogia loomine, mis aitab tarnijatel ja klientidel vähendada süsinikjalajälge. 

5. Läbipaistvus teaduslikus raporteerimises. Iga-aastase keskkondliku jätkusuutlikkuse raporti publitseerimine. 

6. Kasutame oma mõju ja häält süsinikuga seotud teemadest rääkimisel. Toetame kõiksugu uusi avalikke algatusi, mis aitavad kiirendada süsinikjalajälje vähendamise protsesse ja luua võimalusi sellest loobumiseks.

7. Töötajate kaasamine. Microsoft loob uusi võimalusi, et võimaldada töötajatel anda oma panus uuenduste läbiviimisel.

Vaata ka videot, mis selgitab lihtsustatult läbi eri näidete ja arvude süsinikjalajälje globaalse olukorra detailselt lahti:

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri