Jaga seda postitust

SUUR ÜLEVAADE: Nädalavahetusel kohtuvad Haapsalus joogahuvilised – kes nad on ja mis tegevusi festivalil pakutakse

Joogafestivaliga on oodatud liituma nii algajad kui ka edasijõudnud, saab katsetada eri joogastiile, tutvuda joogaga lähemalt, osaleda loengutel ja iseend paremini tundma õppida.

Joogafestivali ajal on Haapsalu linnusehoovis turg ehk bazaar. Sinna saab huviline tulla tasuta – tutvuda saab taimetoiduga ja elustiilikaupade või -teenustega. Festival on tänavu 27.-28. juulil.

Joogafestivali peakorraldaja Merit Raju rääkis, mida tänavuselt, juba kaheksandat korda peetavalt joogafestivalilt oodata on.

F: Haapsalu Joogafestival

Räägi pisut joogafestivali taustast – olete päris mitu head aastat Haapsalus festivali pidanud. Kuidas idee alguse sai ja kas see on liikunud soovitud suunas?

Joogafestivali idee sai algus Haapsalu piiskopilinnuse hoovist, kus kaheksa aastat tagasi jalutades kangastus mu silme ees joogamattidega seltskond ja ma teadsin, et sellest tuleb suur joogafestival. Pärast poolteiseaastast planeerimist ning neljaliikmelise MTÜga tegutsemist saigi esimene festival teoks.

Joogafestivali võib võtta kui kvaliteetset ajaveetmist, inspiratsiooni oma tervise, meelerahu ja tõelise potentsiaali saavutamiseks või praktilisi nippe oma elukvaliteedi tõstmiseks – seda ta on alati olnud ja ka jääb selliseks, lihtsalt igal suvel eriilmeliselt.

Kui palju külastajaid ootate ja kes fesivalil üles astuvad? 

Külalisi ootame 600 ringis, see oleks tavapärane – küllaltki suur, aga siiski meeldivalt hõre suvine festival. Ainulaadne on Joogafestival selle poolest, et see laeb ega kurna. Lisaks saab koju kaasa praktilisi nippe, kuidas elada veelgi täisväärtuslikumalt.

Juhendavad Justin Michael Williams Ameerikast, Ananda Das Indiast, Hedvig Hanson, Peep Vain ja Aigi Vahing ja paljud teisedki. Osa saab võtta ka üksikutest töötubadest või näiteks üksnes Hedvig Hansoni laupäevaõhtusest kontserdist.

Kes on keskmine joogafestivali külastaja? Milliseid joogastiile saab festivalil harrastada?

Keskmine Joogafestivali külastaja on üle 30 naine ja mees ehk siis inimene, kes tänu küpsusele hakkab oma tervise ja heaolu teemadele mõtlema. Kes ei taha suvisel nädalavahetusel lihtsalt pralletada, vaid nautides oma aega seda kasulikult veetes.

Mida olete teinud, et ka neis, kes seni elu jooksul joogat vaid kord-kaks või polegi proovinud, joogafestivali vastu huvi äratada? Kas sobib fesivalile ka nii-öelda puhta lehena tulla ja ikkagi hakkama saada?

Puhta lehena võib kindlasti tulla ja julgelt pooled meil sellised osalejad ongi. Joogafestival üldiselt selle jaoks ongi, et katsetada joogastiilide valikut. Meie anname garantii, et joogafestivali õpetajad on parimate hulgas.

Jooga sobib ka meestele, paaridele, lastele, rasedatele. Noorimad festivalikülalised on mõnekuused ja vanimad 80+ aastased. Pole vaja isegi matti, pole vaja paindlikkust! Pole mingeid eeldusi peale uudishimu, kuidas saaks tervis, meeleseisund ja elu veel paremaks minna.

Joogafestival on neile, kel on huvi oma tervise ja eluga rahulolu parandamise vastu. Samuti neile, kes pole veel oma joogastiili või õpetajat leidnud. Joogafestival sobib ka neile, kes joogaga tegelevad, kuid tahavad kohtuda toredate inimestega ja saada suvise energia- ja inspiratsioonisüsti ilma end üleliigselt kurnamata. Joogafestival on eriline ka selle poolest, et seal pole festivalidele omaselt purjus inimesi.

Kui pole julgenud joogast mõeldagi, võib tulla lihtsalt kuulama inspiratsiooniloenguid Haapsalu linna algkooli aulas – Aigi Vahing “Vabaks murest söömishäiretega ja võitlusest kehakaaluga” või Peep Vainu isiklikke ja lootusrikkaid mõtteid elust keskea kandis “Keset elu”.

Ise räägin elustiiliettevõtlusest ehk tööst, mille valis süda – lisaks joogafestivalidele annan välja ajakirja Hingele Pai ja kirjutan raamatuid. Milline oli minu teekond ja mida sellest õppida? Kas ettevõtlus on ainult lust ja lillepidu või…?

Samuti räägivad ettevõtlusest, kosmeetikatööstuses vastuvoolu ujumisest Märt Miljan ja Helen Hirv Lumi kosmeetikafirmast. Helen elab aasta ringi siinsamas Noarootsis, peab kanu ja nende perel on isegi hobune. Samuti võib tulla Hedvig Hansoni kontserdile, aga samas on kindlasti põnev osa võtta ka Hedvigi enda välja töötatud joogatunnist, mida ta nimetab häälerännakuks ning kus ta kombineerib häält ja liikumist.

Kuidas valite joogafestivali koolitajad-esinejad? Mida tänavu erilist tulemas on?

Järgmise aasta joogafestivali programm sünnib minu ettekujutuses tavaliselt joogafestivali kahe päeva vahelisel ööl. Ideed, keda esinema kutsuda või kes on peaesineja ja millised on töötoad, tulevad justkui iseenesest.

Tänavu on peaesineja Justin Michael Williams, karismaatiline ja särav 31-aastane inspiratsioonikoolitaja, jooga- ja meditatsiooniõpetaja ja vaimustav muusik täpselt teiselt poolt maakera, USA läänerannikult.

Olen tema tegemisi jälginud poolteist aastat ja teinud kaks veebikohtumist: ühe Hingele Pai intervjuu jaoks ja teise avaliku veebinarina, teda kuulates nutnud ja naernud. Ta mõjub minu jaoks siira ja inspireerivana ning lisaks sisukusele ja energilisusele on tal ka haarav jutustamisstiil. Ta on tulnud läbi erieluraskuste ja lisaks tegeleb ka kollektiivse trauma tervendamisega, mis rõhub Ameerikas mustanahalisi.

Inspireeriv on ka tema enda teekond kireni – muusikani –, mida ta oli lapsest saati maha surunud ja alles mõni aasta tagasi teistega jagamiseni jõudnud. Joogafestivali töötoas tutvutab ta oma teekonda ka publikule – kuidas on võimalik teha tööd, mis kosutab hinge.

Teine välisesineja Ananda Das on pärit Indiast, umbes 45-aastane ja elanud jooga sees juba tillukesest peale. Ta on maailmas ringi rännanud 20 aastat, on väga sügava elutunnetuse ja joogakogemustega ning ülimalt, nakatavalt elurõõmus. Ananda Das avab linnuses Joogafestivali laupäeval kell 12, temalt on oodata ka sügava meditatsiooni töötuba, joogatundi ning loengut joogast.

Mõni aasta tagasi oli väga populaarne tantrakoolitus paaridele, samuti paarisjooga – milliseid paaridele sobivaid tunde on tänavu tulemas? 

Seekord spetsiifiliselt paaridele pole, kuid paarina saab kaasa lüüa näiteks akrojooga tunnil.

Paarisjooga oli meie programmis kaks aastat ja tantra töötoad lausa kuus. Tänavu keskendume enam meelelahutuslikele joogatundidele ja inspireerivatele enesearengu teemadele. Tegelikult neist võikski ideaalis paarikaupa osa võtta – teadmised ja tulemusedki võimenduvad just koos praktiseerides.

Olete Eestis suurim joogafestival. Milliseid ideid olete saanud mujal maailmas joogafestivale külastades?

Eestis oleme tõesti ainus säärases mastaabis joogafestival. Prantsusmaal kundalini jooga festivalil käies nägin esimest korda, et selline asi nagu joogafestival on üldse olemas. Ilmselt oli see alateadlikult mõjutajaks ka Haapsalu joogafestivali loomisel.

Prantsusmaa festival on hinnaklassilt hoopis midagi muud kui Haapsalus ja ka osalejad on kõik mingilgi määral kogenud joogatajad. Haapsalus sellist ootust pole, osaleda võib ka nii-öelda otse tänavalt, ilma mingisuguse eelneva kokkupuuteta, isegi ilma mati ja dressideta. Prantsusmaa festivalil on väga intensiivne programm, füüsilisi ja vaimseid väljakutseid täis pikitud. Viiel päeval äratus kell viis hommikul, mõni meditatsioon liikumatus asendis kaks tundi jne. Aga sellegipoolest väga elurõõmus ja eluterve kogemus.

Olen käinud ka joogafestivalil Kopenhagenis, see on suhteliselt väike tasuta sündmus igal aastal Kopenhageni linnaparkides ja ei jätnud erilist suurt muljet. Seda seetõttu, et festivalil osalemise eest tasusid joogastuudiod ja -koolid ning joogahuvilised osalesid festivalil tasuta – nii püüti joogatajatele midagi müüa ja see jättis ebameeldiva tunde. Meelde jäi sealt hoopis üks väga äge supipakkuja, kellel oli maitsev lihtne toit, aga väga armas hubane lihtsatest vahenditest ja orient-vaipadest pesake selle pakkumiseks.

Kui vanemad tulevad joogafestivalile koos lastega, kas lastega saab osaleda kõikides tundides? 

Joogafestivalil on ka lastejoogaprogramm, lisaks töötoad beebidele ja lapseootel peredele. Lasteprogrammi leiab lastetelgist linnusehoovi lastealal. Kuni 12-aastased lapsed saavad joogafestivalil koos täiskasvanud saatjaga osaleda tasuta. Vabaõhuprogrammis on lastega tegelikult lihtne, siseruumis peab konkreetselt vaatama, milline teema sobib ka lastele. Tuleb arvestada, et meditatsioonitöötubades on oluline täielik vaikus, sest just nii saab kõige võimsama elamuse.

Kas joogafestivalil saab tänavugi oma telgiga ööbima tulla? 

Meil on igal aastal Haapsalu linnusehoovis telkla olnud – minu arvates on selle lubamine erandlik, kuna meie sündmus on alkoholivaba, inimesed seetõttu ka arukad ja meeldiva käitumisega. Ööbida saab ka Haapsalu linna algkoolis või veeta aega osaledes ööläbi kestvas programmis Haapsalu spordihoones, kus tehakse elavat muusikat nii laulu, gongihelide kui ka kristallkausside ja eri instrumentidega. See mõjub lõõgastavalt ja laadivalt ning on osalemist väärt.

Küsitles: Enriika Vunk


Kes on Joogafestivali esinejad?

Hommikukanget keha saab sirutada Aneti elava muusika saatel.

Joogafestivaliks on kolm loovat noort naist pannud kokku mõnusa tundega joogatunni, kus on aega ärgata nii kehal kui ka meelel.

Liisianne Kruusmägi juhendab yin-yang-jooga tundi. Anett annab enda hääle muusikalisele taustale, esitades nii omaloomingut kui ka täiendades teisi valitud palasid. DJ Liisi Voolaid hoolitseb plaadimängijatel selle eest, et see kõik kenasti kokku sulanduks.

Vinyasa-joogal põhineva yang-jooga praktika on tunni aktiivsem osa, mis teeb keha mõnusasti soojaks ja virgeks. Yin-jooga saadab sügavatesse venitustesse, et peatuda, endasse vaadata ja hetkes olla.

Tervist väärtustav ja terviklik elustiil on olnud alati Liisianne lahutamatuks osaks. Joogat on ta praktiseerinud kaheksa aastat. Enne seda tegeles ta 16 aastat võistlustasemel rühmvõimlemisega.

„Vajadus järjepideva jooga kui keha ja meele tervendaja järele tekkis peale lapse sündi. Keha vajas hoolt, et saada tagasi iseendaks ning olla terve ja heas vormis ka tulevikus. Alustasin koduste tundidega interneti vahendusel, kui laps magas,“ räägib ta.

Selle mõjust inspireerituna jõudis ta soovini jagada seda sügavat filosoofiat ja kogemust ka teistele. 2015. aastal läbis ta esimese kursuse Brasiilias. 2016. aastal järgnes kursus samade õpetajate juures.

„Kindlasti pole ma veel finišis, vaid ühe pika teekonna alguses, mis on põnev ja väljakutseid täis,“ arvab Kruusmägi.

Anett andis tänavu välja debüütalbumi “All Over Again”. Liisi Voolaid on üle seitsme aasta tegutsenud DJ, kes mängib peamiselt souli.

Aigi Vahing räägib Joogafestivalil söömissõltuvusest

Inspiratsioonikohtumiste sarjas kõneleb ka Aigi Vahing.

Aigi Vahing

Millised faktorid ajavad lõputuid dieete pidama? Aigi Vahing tutvustab enda kogemuse põhjal, mis aitab vabaneda toiduga liialdamise ja piiramise nõiarattast, sealhulgas pidevast vajadusest kontrollida kaalu sporditegemisega või muul moel.

Töötoast saab kaasa praktilise võtte, kuidas alustada teekonda, mis aitab vabaneda võitlusest söömisega ja murest kehakaalu pärast.

Aigi Vahingul on 30 aastat kogemust söömissõltlasena. Praeguseks on ta Ingvar Villido loodud teadliku muutuse kunsti abil sõltuvustest vabanenud ning aitab ka teisi söömis- ja kaaluprobleemidega võitlevaid inimesi.

Rohkem infot leiab SIIT!

Peep Vain kõneleb Haapsalus inspiratsioonikohtumisel

Inspiratsioonikohtumiste sarjas kõneleb ka Peep Vain.

Peep Vain

Vain küsib esinemises, kas on elu peale noorust ja kui jah, siis mis tingimustel. Nagu oma uues raamatus „Keset elu“, nii ka festivalil lahkab Peep elukeskpaiga kriiside ja transformatsioonide olemust.

Ta usub, et kui elu jagatud kaarte nutikalt mängida ja mitmete üldinimlike arenguteemadega põhjalikult tegeleda, on põhjust loota, et rahuolu elu teises vaatuses on suurem kui kunagi varem.

Vain on enesearengukoolituste teerajaja. Vainu ja tema väljaõpetatud koolitajate koolitustel on viimase 20 aasta jooksul osalenud kümneid tuhandeid inimesi nii Eestis kui ka välismaal. Tema koolitusfirmast Vain ja Partnerid kasvas 2010. aastal välja rahvusvaheliselt edukas tarkvarafirma Pipedrive.

2014. aastal tegi ta tööellu pausi, mis kestis viis aastat. Selle aja jooksul laadis ta endasse sügavamaid teadmisi inimpsühholoogia aspektidest. Lisaks õpib ta süvendatult muusikat. Nüüd on ta taas rõõmuga valmis soovijatega teadmisi jagama.

Rohkem infot leiab SIIT!

Jocke Salokorpi ja Jagaspace annavad Haapsalus elava muusikaga joogatunni

Festivali üks õpetaja on Jocke Salokorpi. Ta on pärit Soomest, kuid soomlaseks ta end ei pea. Abielus on ta eestlannaga ja elab Eestis. Lapsena elas Rootsis.

Jocke Salokorpi

„See on olnud huvitav teekond ja ma olen õppinud paljutki nii jooga kui enda kohta. Minu jaoks on jooga vahend, millega hoida füüsilist ja vaimset tasakaalu igapäevaelus,“ räägib Salokorpi.

Yogafunc Live on Jocke ja Jagaspace’i elava muusikaga dünaamiline joogatund. Joogaharrastaja saab seal olla osa loomingulisest protsessist, kus muusika saab osa joogast ja joogaharjutused on osa muusikast. „See ei ole tavaline joogatund. See ei ole kontsert. See on ainulaadne kogemus,“ lubab Jocke.

Teises tunnis õpetab ta full vinyasa’t. Selle Jocke Salokorpi loodud uue joogakontseptsiooni aluseks on ashtanga-jooga, kus iga asend saab alguse eelmisest. Full vinyasa meetodit ei kasutata ashtanga-joogas tavaliselt sellepärast, et muidu kujuneks joogatund liiga pikaks. Selles kontseptsioonis on aga asendite järjestus lühem ja seega sobiv kõigile, kellele pakub huvi vinyasa-tüüpi joogatund. Jocke kasutab spetsiaalset mantramuusikat, mis mõjub metronoomina, andes ette hingamisrütmi, mis rahustab närvisüsteemi ja meelt.

Rohkem infot leiab SIIT!

Joogafestivalil õpetatakse vaid naistele mõeldud üsajoogat 

Katri Ristal õpetab Joogafestivalil vaid naistele mõeldud üsajoogat.

Üsajooga (womb yoga) kujutab endast terapeutilist lähenemist nii joogale kui ka naise kehale. Selle on viimase 15 aasta jooksul välja töötanud Uma Dinsmore-Tuli. Üsajooga aitab naisel jõuda koju iseenda juurde, oma sügavama tarkuse ja väe juurde ning toetab naise tervist ja tema elu kõiki aspekte sõltumata sellest, kas ta on ema, neiu, viljakas eas naine või kannab targa naise krooni, kas tal on emakas või mitte.

Üsajooga on lihtne ja rõõmuküllane tee naiseliku tarkuse avastamiseks. Selle tehnikad on lihtsad ja arvestavad iga naise eripära. Vaatamata välisele lihtsusele, kuid võib-olla just seetõttu on üsajooga tehnikate ja hoiakute kogum väga võimas ning annab seda praktiseerivale naisele lihtsad tööriistad oma sisemise tarkuse, eneseteadvuse ja rahulolu ülesleidmiseks, hoidmiseks ja jagamiseks.

„Üsajooga sattus mu ellu tänu kahele tuttavale, kes samaaegselt mulle üsajooga info saatsid ja viitasid, et sa tegeled naisteasjadega, vaata, siin ka üks huvitav lahendus. See juhtus paar aastat tagasi ja pärast üsajoogakoolitusel osalemist 2018. aastal Portugalis olin ma „müüdud“: nii pehmet, naise keha austavat ja arvestavat, samas kelmikat, üdini rõõmustavat, samaaegselt maandavat ja tõstvat ja kehasseankurdavat joogapraktikat olin ma igatsenud kogeda juba ammu. Alateadlikult me ju alati teame, mida meie kehal ja vaimul vaja on, kuid sageli ei oska oma vajadusi ise täita. Nii sattusin ma Uma koolitusele ja olen üdini (või peaks ütlema üsani) tänulik, et meie teed kohtusid ja mul on võimalik neid praktikaid naistele edasi anda,“ sõnab Katri.

Rohkem infot leiab SIIT!

Hedvig Hanson toob Joogafestivalile häälerännaku

Hedvig Hanson võtab festivali külalistega ette omapärase häälerännaku. Hedvig: „Hääl on hinge peegel. Kui me ei julge end avada, ei saa ka hääl kõlada“.

Hedvig Hanson

Hedvig, mis on häälerännak? 

Olen ise laulnud lapsest saadik, laul on võimas eneseväljendus ning teraapilise mõjuga. Kõige enam siis, kui me leiame üles just selle oma hääle, oma laulu…

On levinud arusaam, et laulmise õppimine algab kellegi matkimisest, oma eeskujude järgmisest. See on algatuseks ka hea, kui innustab, aga elu edenedes võiksime jõuda oma unikaalse väljendusviisini. Just “viisini” on hea sõna! Läbi laulu, oma hääle võiksime väljendada oma kõige sügavamaid tundeid.

Selleks on vaja arendada tunnetust ja taju ning julgust. Häälerännak võib meid viia igale poole, nii ajas kui ka ruumis. Või hoopis väljuda ruumist, kõiksuse avarusse… Kõike ei tahaks ega saagi ära rääkida, sest palju sellest rännakust on intuitiivset laadi ja sünnib vastatavalt energiale, sünergiale kohapeal. Tegin seda esimest korda rühmale eelmise aasta Naistepuhkuse retriidil. Ja kogesin südantsoojendavat tagasisidet. Põhiline oli inimeste arusaam, et ei pea olema ülimusikaalne või superlaulja selleks, et läbi hääle end väljendada ja tervendada.

Milline näeb täpsemalt välja töö häälega? 

Hääl on hinge peegel. Kui me ei julge end avada, ei saa ka hääl kõlada. Tasapisi on võimalik end usaldama hakata. Paljud on ses mõttes ikkagi kinni, ei usalda ennast.

Minu “töö” on siis julgustada, ise siiralt avaneda… Väikeses grupis on ka hea rääkida, et jagada soojust. See on nagu iga intiimse, intuitiivse tegemisega – ka eelsoojendus, meeleolu loomine on olulised.

Rohkem infot Hedvig Hansoni Häälerännaku kohta leiab SIIT!

Ingmar Ploom ja Kristin Hansen õpetavad Haapsalu Joogafestivalil akrojoogat

Ingmar Ploom ja Kristin Hansen õpetavad akrobaatilist ehk akrojoogat, nendega saab kaasa harjutada 27. juulil Joogafestivalil Haapsalus, kus on esindatud huvitav valik eri joogastiile. Mille poolest akrojooga eristub, selgitab Ingmar Ploom.

Millal ja millest on akrojooga alguse saanud, kui palju on selles elemente rühmvõimlemisest ja kui palju joogast?

Kaks praegust suurimat koolkonda AcroYoga Montreal ja AcroYoga International loodi aastatel 2005 ja 2006. Raske on öelda, millest see täpselt välja kujunes, aga võib arvata, et partnerakrobaatika sidumine erinevate tantsuliste ning võimlemiselementide ja joogapoosidega andis sellele tugeva tõuke. Rühmvõimlemise elemente on minimaalselt, mõnda esinemiskava kokku pannes leiab ehk mõne üksiku. Jooga elemente on seevastu küllaldaselt, sest tihti sooritataksegi konkreetseid joogapoose, tehes seda partneri jalgadel või kätel.

Kui suurt füüsilist koormust see annab ja millise treeninguga võiks seda võrrelda?

Mida vähem dünaamilisemad on poosid, seda lihtsam on neid sooritada. Liikuvamad elemendid annavad juba üsnagi suure füüsilise koormuse, sest korraga on töös palju eri lihaseid. Selles veendumiseks soovitan kõigil vähemalt üks kord akrojoogasse tulla. Mina võrdleks seda partnerakrobaatikaga.

Kui oluline on selle stiili puhul hea kehaline ettevalmistus või sobib see ka algajaile?

Mida parem on üldfüüsiline vorm, seda suurema tõenäosusega ja seda kiiremini suudetakse jõuda keerukamate elementide juurde. Olulist rolli mängib ka tehnika ja tasakaalutunnetus, vaid suurtest jõunäitajatest jõusaalis võib väheks jääda. Samas on akrojoogas piisavalt lihtsamaid elemente, mille sooritamist võivad takistada ainult vigastused, mitte füüsiline vorm. Seega kindlasti sobib see ka algajatele. Oleme korduvalt näinud, et pärast harjutuste sooritamist nad teinekord ise ka ei usu, milleks just võimelised olid.

Kas akrobaatiline jooga eeldab ainult segapaaris harjutuste tegemist või saab seda teha ka näiteks lapsevanem lapsega või kolme-neljakesi? Kellele seda stiili soovitate?

Akrojooga jaoks on vaja vähemalt kahte inimest. Alles alustanute puhul on tugevalt soovituslikud 3-4 liikmelised grupid. Sellist eeldust, et grupid peaksid koosnema ainult segapaaridest, ei ole. Mõningaid elemente on lihtsam alguses sooritada endast kergema „lendajaga“ (isik, kes asub teise jalgade/käte peal), kuid „spotterite“ (julgestajate) olemasolul võivad gruppides olla ka ainult mehed või ainult naised. Teisi harjutusi jällegi on parem teha, kui partneril on umbes sama kehakaal. Alati vahetatakse gruppe vastavalt harjutuste iseloomule. Väga teretulnud ja rõõmustav on näha, kui akrojoogat teevad lapsevanemad lastega, kohtaks seda vaatepilti vaid sagedamini. Kristin Hansen ongi hakanud korraldama Tartus akrojooga töötubasid peredele, need on olnud ülimalt toredad! Soovitaksingi seda joogastiili headele sõpradele/sõbrannadele, paaridele ja lapsevanematele, kes tahavad koos lõbusalt ja füüsiliselt väljakutsuvalt aega veeta.

Millist mõtteviisi akrojooga arendab?

Akrojooga arendab liikumist hindama, tähtsustama ja nautima. Usun, et see aitab enesekesksete mõtteviiside juurest suunduda mõistvamate ja empaatilisemate mõtteviiside juurde, sest kui paljudes spordialades ollakse tähelepanu keskpunktis üksi, siis akrojoogas on tähtis tunnetada ja mõista, mida vajab ja soovib partner.

Kui kaua on seda Eestis harrastatud ja palju on osalejaid?

Akrojooga saab Eestis sel aastal seitsmeaastaseks ning tänavu on pärast aastast puhkepausi toimumas jälle Eesti akrojooga festival AcroFestonia 2019 (vaadake Facebookist!), kus läbi aastate on meid kokku tulnud 60-70 akrohuvilist nii Eestist kui ka välismaalt. Pakun, et Eestis on umbes 30-40 regulaarset harrastajat.

Kas seda joogastiili on ka varem Joogafestivalil tutvustatud ja kuidas see vastu võeti?

Minu jaoks on see teine aasta Joogafestivalil akrojoogat tutvustada, mu partneri Kristin Hanseni jaoks juba neljas-viies kord. Suuruselt järgmiseks festivaliks ongi olnud AcroFestonia, kus Eestis on olnud võimalik akrojoogaga tutvuda. Ma ei ole veel täheldanud, et akrojoogat proovides oleks kellelgi negatiivseid emotsioone olnud, neile pole lihtsalt kohta. Festivalidel alati midagi toimub, tuleb kellegagi koos midagi teha, sooritada midagi uut ja huvitavat. Kui kellelegi polegi miski meeldinud, on osatud seda hästi varjata.

Mis on selle joogastiili eelised võrreldes tavapärase joogaga?

Minu jaoks on akrojoogal võrreldes tavapärase joogaga kaks erinevust. Kõigele sellele positiivsele, mille toovad endaga kaasa teised joogastiilid, lisandub lihtsalt üks inimene, kellega koos on lõbusam aega viita ja teiseks saab veel tugevaks ka!

Milliseid joogastiile olete veel praktiseerinud ja teistele õpetanud?

Olen natuke proovinud Hatha ja Ashtanga joogat, kuid pole neid kellelegi õpetanud.

Kui oluline on teile osavõtt Joogafestivalist ja milliseid teisi esinemisi kavatsete seal kindlasti jälgida?

Olen väga tänulik, et Kristin Hansen mu järjekordselt kaasa võtab, usun, et see on suurepärane võimalus uutele joogahuvilistele akrojoogaga tutvumiseks. Kavatsen ise festivalil kindlasti osaleda päris mitmel joogatamisel, näiteks Strong, Wild and Free, YOGAFUNC ning Love & Gratitude Flow.

Joogafestivali avab Indiast pärit naerujooga õpetaja Ananda Das

Korraldaja Merit Raju tunneb isiklikult Ananda Dasi, kes on pärit Indiast. „Tema sügavus ja inimlik soojus, aga ka nakatav naer on lihtsalt midagi, mida tahaks üha uuesti kogeda,“ ütles Raju.

Festivali korraldaja Merit Raju ja Ananda Dasi.

Hedvig Hansoniga tehti suvel ühine naisteretriit ja Raju sai seal kogeda Hansoni häälerännakut, mis on omaette joogastiili moodi. „Taluõuel pirnipuude vahel murul seda kogedes tundsin juba elevust, kuidas oleks seda teha sadade inimestega Haapsalu linnusehoovis,“ rääkis ta.

Festivali programm sünnib Raju sõnul lihtsalt inspiratsioonist. „Näen seda nagu filmi silme ees ja panen kirja, lepin kokku ja teeme selle toimumiseks siis tiimiga aastajagu ettevalmistusi,“ sõnas ta.

Ameerikast pärit Williamsit jälgib Raju Instagramis, on tema meililistis ja tema tegemistega kursis ning tunneb, et Williamsi sära ja sarm on see, mis võiks ka Haapsalu festivali valgustada. Williams ütles eestlastele saadetud videotervituses, et on andnud joogatunde 40 riigis, aga mitte kunagi Eestis ja ootab väga festivali. „Jooga aitab mul ennast avastada,“ tõi Williams välja suurima põhjuse, miks ta joogaga tegeleb.

Joogafestivalil esinevad parimad joogaõpetajad Eestist ja välismaalt. Saab proovida erinevaid joogastiile, kuulata loenguid ja osaleda töötubades.

Joogafestivali piletid on müügil siin: https://joogafestival.ee/piletid

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri