Jaga seda postitust

Naerata – Eesti teedel võib kohtuda Google Street View pildistavate autodega

Sel suvel teevad Google’i kaameratega varustatud autod Eestile tiiru peale, et salvestada uusimaid andmeid ja vaateid. Lisaks olemasoleva teabe uuendamisele Google Maps rakenduses on sel korral Google’i eesmärgiks linnadevaheliste maanteede salvestamine.

Google Maps Street View tänavavaaterakendus on saanud Google Maps’i üheks populaarsemaks lisaks, mis on saadaval juba 85-s riigis üle maailma ning katab sealjuures osaliselt ka Arktikat ja Antarktikat.

Tänu Street View-le saavad inimesed näha 360-kraadiseid vaateid erinevatest tänavatest koos arhitektuuri ja kultuurimälestistega. Google Street View on ühtlasi saadaval Google Earth’is ja Google Maps mobiilirakenduses.

Ka sellel korral on Google võtnud kasutusele erimeetmed, et kaitsta inimeste privaatsust ning enne avaldamist läbib kogutud fotomaterjal eritöötluse, mis tsenseerib inimeste näod ja sõidukite numbrimärgid tagades nõnda inimeste anonüümsuse.

Täiendava meetmena pakub Street View rakendus võimalust raporteerida piltidest, mis kellegi privaatsust võivad ohustada, vajutades “Report a Problem” või “probleemist teavitamine” nupule ekraani all paremal nurgas. Sellisel juhul läbivad fotod täiendava töötluse või vajadusel eemaldatakse täielikult.

Inimeste nägusid autode kaamerad küll ei salvesta, aga naeratada võib mööduvale autole ikka. Kes soovib Google’ile oma uhkemaid riideid demonstreerida, siis tasub valmis olla alates 25. juulist, mil Google’i autod eesti teedele jõuavad ning seejärel siin kahe kuu vältel tänavamoodi jäädvustavad. Kes pildistamiseks põhjalikumalt soovib ette valmistuda, saab lisainformatsiooni ning autode reaalajas liikumist jälgida sellel veebilehel.

Google on globaalne tehnoloogiagigant, mille eesmärgiks on edendada inimeste ligipääsetavust informatsioonile. Google’i arendustegevus veebiotsingus ning reklaamis on teinud sellest ühe peamistest veebisaitidest ning ühtlasi on tegu ühe tuntuima kaubamärgiga maailmas. Lisainformatsiooni leiab külastades veebilehekülge.

Google’i kaubamärk kuulub ettevõttele Google Inc. Kõik teised ettevõtte- ja tootenimed võivad olla kaubamärgid, mis kuuluvad vastavatele ettevõttetele, millega nad on seotud.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri