Jaga seda postitust

Narma vaibavabrik kinkis Lihula mõisale 1,2-meetrise läbimõõduga hiigelkella

narma kell

F: Eduard Laur

Eile, 8. augustil tähistas Lihula oma 806. sünnipäeva suurejoonelise kultuurigalaga “Kingitud aeg”, millega avati ühtlasi tänavused Lihula kultuuripäevad. Sünnipäeva avapidustustel oli eriline koht ühel üllatusel – Narma vaibavabrik kinkis Lihula mõisale suure kella, mille läbimõõt on 122 cm, kirjutab Lihula Teataja.

“Aeg on üks asi, mida meil kõigil on alati võrdselt ja ühepalju, seda mitte elu, vaid ööpäeva pikkuse mõttes. See, mis me selle 24 tunniga peale hakkame, on igaühe enda valik. Meie valida on, milliseid mõtteid me mõtleme. Meie valida on see, kellega me suhtleme ning teod, mida teeme,” juhatas kultuuripäevad sisse Lihula vallavanem Varje Ojala-Toos. “Seal taamal kõrguval Lihula mõisal on veel pikem jutt rääkida ning selleks, et mõisal see ajaarvamine segamini ei läheks ning et Lihula tänavune sünnipäev oleks eriti väärikas ja teistmoodi, kutsun siia Narma juhi Janek Vipre, kellel on Lihula jaoks varuks üks üllatus.”

Narma omanik ja juht Janek Vipre:

“2017 on Narma 25. sünnipäeva-aasta. Nagu Narmas tavaks, soovisime seda tähistada tavapärasest erinevalt. Teha uutmoodi ei ole teadupärast lihtne, sest see nõuab pingutust, panustamist ja julgust.

Rääkides paljude heade inimestega sellest, kuidas teha seda aastat Narma ja Lihula jaoks meeldejäävaks, oli minu poolt püstitatud ka küsimus: mida me võiksime omalt poolt Lihulale ja kogukonnale kinkida?

Midagi sellist, millel oleks püsiv ja sügavalt sümboolne tähendus. Ideid oli igasuguseid, aga parim neist oli mõte, mis sai välja öeldud Varje poolt.

Oli mõte, see sai sõnaks ja sõna sai teoks.

Seisan siin, et anda üle kingitus, Narma vaibavabriku kingitus Lihulale ja Lihula rahvale. See on Lihula mõisa fassaadi uus kell, mis on peale pikki aastakümneid taas tagasi, et kaunistada mõisa ja näidata õiget aega.

Me ei tea täna, millal täpselt jõudis selline suursugune ajanäitaja Lihula mõisa fassaadile ega seda, millal ta sealt kadus.
Säilinud on mõned fotod, kus kell on fassaadil täies hiilguses. Üks on aga kindel – nüüd on ta tagasi.

Kellaprojekt oli hästi hoitud saladus, et oleks üllatus, samal ajal sai vihjeid jagatud eri moel – näiteks kella kujutised ja vana mõisafoto gala kaval.

Seega, kuna me vana kella ajaloost palju ei tea, võiks see olla heaks uurimisteemaks Lihula kooli ajaloohuvilistele.

Kella ülespanek saab toimuma lähinädalatel ehitusfirma Resteh kaasabil.

Tänud koostöö eest Lihula vald, Keskaegne Lihula MTÜ, Lihula mõis ja Muinsuskaitse. Eriline tänu Varje Ojala-Toos, Kristi Märk, Rein Kruusmaa, Toomas Pirn, Kalli Pets.”

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri