Jaga seda postitust

Need on maailmas kõige vähem külastatud, aga suure turismipotentsiaaliga riigid

Maailmas jääb turistidele kättesaamatuid paiku aina vähemaks, aga siiski on veel riike, kus hoolimata imelisele loodusele käiakse väga vähe. Üks selline riik on Tuvalu, kus eelmisel aastal käis vaid 1000 turisti.

ÜRO Maailma Turismiorganisatsiooni ülevaatest selgub, et nii vähekülastatud riike rohkem pole, aga siiski on veel paiku, kuhu satuvad väliskülalised harva.

Tuvalu – 1000 turisti

Tuvalus on kaunid rannad ja kristallselge vesi ning see on üllatav, et turistid sinna nii vähe satuvad. See on saareriik Vaikses ookeanis Polüneesias Saalomoni saartest idas, mille pindala on vaid 26 ruutkilomeetrit. 1975. aastani oli Tuvalu tuntud Ellice’i saartena ja oli 1978. aastani Suurbritannia halduses. Inimesi elab seal ligi 11 000.

Saareriigis on vähe kuritegevust, seal pole oma armeed. Riigi looduslikult kõrgeim koht ulatub umbes viis meetrit üle merepinna. Maailmas on Tuvalust veel madalama looduslikult kõrgema kohaga vaid Maldiivid.

Kiribati – 4000 turisti

Kiribati on saareriik Vaikses ookeanis Mikroneesias. Riik asub mõlemal pool ekvaatorit. Lähim inimasustus on Hawaii ja seegi on kaugel. Kiribatis on imekaunid laguunid, Teise maailma ajal peeti seal aga veriseid lahinguid.

Kiribati koosneb 33 atollist. Kolm suuremat saarterühma on (läänest itta) Kiribati saared, Fööniksisaared ja Line’i saared.
Kuni 1979. aastani kandsid saared nime Gilberti saared.

Saare atollid ulatuvad vaid mõni meeter üle merepinna ning osa nendest on juba ookeanitaseme tõusu tõttu vee alla kadumas. Riik teeb plaane, et kogu oma elanikkond saartelt mujale ümber asustada.

São Tomé ja Príncipe – 8000 turisti

See alla 200 000 elanikuga riik asub Aafrikas Guinea lahes São Tomé ja Príncipe saarel ning mitmel väikesaarel. Pindala on 1001 ruutkilomeetrit.

Saartel on head sukelduskohad, kus näeb nii vaalu kui ka delfiine. Samuti leiab sealt vihmametsi ja Portugali koloniaalaja arhitektuuri. Riigikeel on portugali keel.

Montserrat – 9000 turisti

Veel üks imeline paik. Elanikke on seal vähem kui aastas turiste käib – 102-ruutkilomeetrisel saarel elab u 5000 inimest.
Montserrat on saar Kariibi meres, mis moodustab Suurbritannia meretaguse ala. Montserrat on üks Väikeste Antillide Tuulealustest saartest.

Saar viimastel aastakümnetel palju kannatanud. 1989 tabas saart orkaan Hugo, mis hävitas ligi 90% saare hoonetest. 1995 hakkas purskama vulkaan.

18. juulil 1995 toiminud Soufrière Hillsi vulkaani purse muutis suurema osa saare lõunaosast elamiskõlbmatuks. Pealinna Plymouthi elanikud evakueeriti ning linn kattus mõne nädala pärast mitme meetri paksuse püroklastilise materjali kihiga. Hävis ka saare lennuväli. Vulkaani purskamine jätkub väiksema aktiivsusega siiani ja see ongi üks peamisi turismiatraktsioone.

Saare rannikul on head snorgeldamis- ja sukeldumiskohad. Saare põlisasukateks olid kariibid ja aravakid. Montserrati avastas Christoph Kolumbus 1493. aastal ja andis sellele nime Montserrati mäe järgi Kataloonias.

Komoorid – 24 000

India ookeanis Mosambiigi väina põhjaosas asuv saareriik on maailma üks vaesemaid. Saareriigi läheduses on korallirahud, mis pidavat olema veel sukeldujate poolt avastamata.

Riigi pindala on 2170 ruutkilomeetrit ja seal elab u 600 000 inimest (2003).

Riigi ametlik nimi on Komoori Liit. Aastani 2002 oli ametlik nimi Komoori Islamiliitvabariik. Liidu moodustavad kolm suuremat saart: Ngazidja, Mwali ja Ndzwani. Kõigil kolmel saarel on ulatuslik autonoomia ja oma sümbolid. Neljas Komoori saarestiku saar Mayotte kuulub Prantsusmaale.

Allikas: Mail Online, Wikipedia

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri