Jaga seda postitust

Nelja taluga Ostrova külas tuleb nädalavahetusel uhke pidu

Ostrova Festival 2016.

Ostrova Festival 2016.

Vaid nelja taluga Setomaa Ostrova külas peetakse sel reedel ja laupäeval maha suursugune festival, mida külastab mitu tuhat inimest.

Seitsmendat korda peetaval festivalil esinevad Konterbant, Heavy Beauty, Dagö, Reminders, Winny Puhh, Kalle Sepp Band, Shanon, Vanaviisi, Apelsin, Sõpruse Puiestee jpt.

Festival toimub erinevate toetajate kaasabil: Setomaa arengu programm (Maaeluministeerium ja EAS), Setomaa Kultuuriprogramm (Rahvakultuuri Keskus), Eesti Kultuurkapital (Rahvakultuuri Sihtkapital), Eesti Kultuurkapital (Võrumaa Ekspertgrupp), Meremäe vallavalitsus, Värska Vesi, Elisa.

Reede, 21.07

Väravad avatakse kell 16, algus kell 17.

Festivali juhib armastatud luuletaja ja spordimees Contra ehk Margus Konnula.

17.05 Konterbant

Konterbant on uus tulevane tõusutäht eesti rahvamuusika värvikal maastikul. Ansambel koosneb viiest omanäolisest muusikust, keda ühendab kirg rahvaliku muusika vastu. Konterbandi teeb eriliseks jõuline mitmehäälne meestelaul, mida saadab keel-, puhk- ja õhk-ähkpillide kaskaad. Repertuaar on küllaltki mitmekülgne, alustades vanadest ja vallatutest külalaulukestest ning lõpetades estraadiklassikasse kuuluvate ja suurt hääleosavust nõudvate lüroeepiliste teostega.

Koosseis: Martin Müller (eesti lõõts, laul), Asso Int (eesti lõõts, laul), Ago Niglas (klarnet, laul, heliefektid), Meelis Int (bass, laul), Mait Alanurm (kitarr)

18.15. Heavy Beauty

Heavy Beauty keskmes on bass-saksofon, instrument. mida tema suuruse, madala registri ning suure õhutarviduse tõttu harva kasutatakse, kuid millel on ilus ja muhe kõla. Rahvusvaheliselt tuntud leedu saksofonist Liudas Mockunas on just õige mees bass-saksofoni tujusid taltsutama. Nagu ansambli nimestki näha, on Heavy Beauty muusikas oluline osa raske roki kõlal, mida kannab edasi jazziliku improvisatsiooni esteetika. Bassist Henno Kelp ja trummar Andrus Lillepea kuuluvad Eesti tuntumate rockmuusikute hulka, kitarrist Jaak Sooäär on eri koosseisudes jazzrocki ja rockjazzi viljelenud. Kvarteti debüütalbum “Propaganda” (AVA Muusika) ilmus 2016. aasta kevadel.

Koosseis: Liudas Mockunas (Leedu) (bass-saksofon), Jaak Sooäär (kitarr), Henno Kelp (basskitarr), Andrus Lillepea (trummid).

19.30 Dagö

Ansambel Dagö on oma enam kui 15 tegutsemisaasta jooksul andnud välja 6 stuudioalbumit ning ühe live-DVD. Nad on korraldanud edukaid kontserttuure koos eri artistidega, võitnud hulgaliselt muusikaauhindu ja mis peamine, võitnud ka rohkearvulise publiku suure ja sooja poolehoiu ning südame.

Koosseis: Henno Kelp, Kristjan Priks, Tarvi Kull, Peeter Rebane ja Lauri Saatpalu.

21.00 Apelsin

Ansambel Apelsin on täis energiat ja särtsu. Nende muusika saatel on üles kasvanud terve põlvkond. See on suurepärane kuulamiseks, kaasa laulmiseks, tantsimiseks või lihtsalt mõnusalt muhelemiseks.

Koosseis: Tõnu Aare (vokaal, kitarrid, suupill), Ants Nuut (tromboon, tuuba, vokaal), Argo Toomel (bass), Marek Lillemägi (trummid), Allan Jakobi (akordion, klahvpillid).

22.30 Reminders

Reminders enda repertuaarist: Siis oli rohi rohelisem ja taevas sinisem, kui mängiti SEDA muusikat. Meie kuulasime neid lugusid raadiost ja salvestasime makilindile. Tundsime, et on aeg need nooruspõlve superhitid taas üles soojendada ja anda neile uus elu, just nii nagu meie neid mäletame. ABBA, Queen, Michael Jackson, Elton John, Stevie Wonder, A-ha ja paljud, paljud teised superstaarid ongi need, kelle 80-ndate superhitte me taas-esitame. Oleme iga muusikataevas ereda tähena säranud artisti loomingust võtnud ainult ühe loo ja selle uuesti läikima löönud. See on meie kummardus suure muusika lätetelt joonud bändidele, artistidele ja nende loomingule. Mängime neid aegumatuid lugusid hingest ja naudinguga.

Koosseis: Madis Arro (vokaal), Kalle Raudmets (kitarr ja vokaal), Ain Rosenstok (klahvid ja vokaal), Avo Laanemaa (bass ja vokaal), Raimond Vahter (trummid).

00.00 Winny Puhh

Kõigil progressiivsetel muusikasõpradel on põhjust oma sammud Kagu-Eestisse sättida, et osa saada Ostrova küla raputavast spektaaklist. Pikalt loomepausi pidanud Winny Puhh lubab pidulistele kõrgeimal tasemel müraüledoosi, värvikat uusrahvarõivademonstratsiooni ning loomulikult parimat meelelahutust kogu raha eest.

Laupäev 22.07

Väravad avatakse kell 11, algus kell 12.15

12.15 Lasteteater “Kuidas saada heaks”

Siilipoiss kuulis koolis küsimust, mis on tema jaoks kõige olulisem. Vastus on peidus seikluses, mis teda metsas ees ootab. Palju muusikat ja natuke värssi. Muusika-, laulu- ja jutulugu, mis on interaktiivne kuuldemäng. Esinemise 35 minuti sisse mahub palju erinevaid lugusid ja näitemängu, mis vahelduvad laulude ja pillilugudega.

Lavastaja: Donald Tomberg / Esitab: Lasteteater Mäng / Näitlejad: Horre Saluste ja Indrek Kruusimaa.

13.00 Rikka Ivvani Pillilaagri lapsed

Ostrova Festivali külalistele on Rikka-Ivvani Pillilaagri lapsed tuttavad. Juba 15. aastat kogunevad pillimänguhuvilised lapsed ja noored juulikuus Rikka Ivvani pillilaagrisse, et õppida selgeks mõni uus pillilugu või proovida hoopis mõnda uut pilli. Nelja laagripäeva jooksul tehakse nii mõndagi põnevat. Parimad lood seekordsest laagrist tulevad esitlusele laupäeval kell 13.

14.00 Helmekaala’

Võru seto leelokoori Helmekaala’ kutsus 1986. aastal kokku lauluimä Anne Linnupuu. Jätkuva energiaga toimetatakse tänagi SA Võru Kannel katuse all. Juuripidi ollakse kõvasti Setomaas kinni, kuid hoolitsetakse ka selle eest, et leelo oleks kuuldav Võrus ja kaugemalgi. Esinetud on isegi Soomes, Saksamaal, Rootsis, Tšehhimaal, Lätis ning Venemaal. Lauldakse vanu laule ja tehakse uusi lugusid vanadele viisidele. Hea tuju tekitajaks on tuntud poplaulud sügavmõtteliste murdekeelsete sõnadega.

Koosseis: Silvi Eksin, Anita Punamäe, Milja Udras, Sirje Teppo, Mailis Teppo, Ene Künnapuu, Siiri Toomik, Anu Koop, Lii Pedaja, Mirja Pedaja, Eve Osi, Ivika Kaldmaa, Helle Metsik.

14.30 Seto Miihi Summ ja Meremäe Noore’ Mehe’

Eestis nagu ka paljudes teistes Euroopa agraarmaades olid laulutraditsiooni põhilisteks kandjateks naised, samal ajal kui mehed olid rohkem seotud instrumentaalse muusikaga. Ka Setomaal on meeste laulmist leitud palju vähem kui naiste oma. Pärast Teist maailmasõda oli meestelaulu traditsioon säilinud vaid väikeses piirkonnas Uusvada küla ümber ning valdav osa meestelaulu helisalvestisi pärinevad “Meremäe meeste leelokoorilt”. Tänaseks päevaks on juba aastaid tagasi kokku tulnud Uusvada küla ümberkaudsed mehed Lillepuu Vassili eestvedamisel, et edendada ja tutvustada taas seto meestelaulu. Kuid seto laulutraditsiooni antakse edasi ka järeltulevatele põlvedele.

Kaks aastat tagasi võttis Kooseri Reinu vennapoeg Kooseri Siim naise. Siimul oli soov, et pulmas kõlaks ka seto meestelaul ning Kooseri Rein kutsuski kokku Meremäe noored seto mehed, et jagada neile seto rahvalaulude laulmise oskust. Nooretele meestele hakkas seto leelo sedavõrd meeldima, et saadi veel teine ja kolmaski kord kokku ning seto leelo kõlas järjest võimsamalt. “Meremäe noore’ mehe’ ” kannavad seto meestelaulu traditsiooni, mis ulatub Meremäe vallas aastakümnete taha.

16.00 Kruuv

Kui Kruuv on oma loomulikus keskkonnas, näiteks Ostrova laval, hakkavad päikesepoisid oma pillidest välja võluma selliseid vibratsioone, mis iga viimase kui keharaku Sinus tantsima panevad. Ilmaprognoos läheb päikseliseks, muremõtted pühitakse, Tiiu talu tütred on jätnud töö sinna paika ning Pearu hakkab Andresega kaera-jaani tantsima.

Koosseis: Allan Kasuk (laul, kitarr), Heiki Luts (laul, parmupill, trompet), Lehar Lepler (torupill, helitehnik), Silver Solnask (trummid), Valmar Kasuk (kitarr), Villem Rootalu (bass).

17.30 Kalle Sepp ja Locomotiiv

Kalle Sepp on Eesti publikule tuttav ennekõike “Su nägu kõlab tuttavalt” 5 hooaja võitjana. Ostrova festivalil astub Kalle lavale oma soolobändiga, kuhu kuuluvad basskitarrist Viljar Norman, trummar Ken Koemets, kitarrist Priit Jääger ja paljude Kalle laulude autor laulja ja kitarrist Mikk Tammepõld. Kontserdil kõlavad nii omaloomingulised laulud kui ka tuntud rahvalemmikud.

Koosseis: Kalle Sepp (laul), Viljar Norman (bass), Ken Koemets (trummid), Priit Jääger (kitarr), Mikk Tammepõld (kitarr).

19.00 Sõpruse Puiestee

Sõpruse Puiestee muusika ja laulutekstid on segu filosoofiast ja meelelahutusest. Rütmikal ja tantsulisel taustal esitab ja lahkab ansambel kontrastina elulisi küsimusi. Luuletaja ja laulude kirjutaja Mait Vaik on lisaks oma tekstides käsitlenud ja lahanud ka kohaliku ajaloo seisukohalt tähtsaid sündmusi nagu 1905. aasta revolutsioon Eestis, küüditamine jt. Tänaseks on Sõpruse Puiesteel ilmunud 5 albumit ja DVD, kus on katsetanud erinevaid lähenemisi. Ansambli kirevat muusikalist käekirja on mõjutanud muuhulgas 80’ndate elektroonika, 60’ndate estraad ja pop ning 70’ndate vintage rock. Laiemale avalikkusele tuntumatest lugudest võib nimetada veel laule „Ma olen õnnelik, et inimesed on nii ilusad ja head”, „Kaks meest” ja „Rahu ainult rahu”.

Koosseis: Allan Vainola, Merili Varik, Mait Vaik, Andrus Uutsalu, Mart Süda, Kaupo Kaldmäe, Tõnis Veelmaa ja Abraham Kenny.

20.30 Shanon

Shanon on eestikeelset, meloodilist ja raadiosõbralikku pop/rock-muusikat mängiv kollektiiv Tallinnast. Bändi loojaks on Janek Harik ja algusaastaks 2007. Aktiivse kontserttegevusega alustas Shanon 2008. aasta detsembris. Nüüdseks on bändil selja taga üle 100 esinemise erinevate linnade klubides, üritustel ja festivalidel. Tänu esiksinglile „Üksinda“, mis ilmus 2008 suvel ja vallutas pea kõik raadiojaamade tipud, sai Shanon kiiresti üleriigilise tuntuse ning oli vaieldamatult kuumim uustulija Eesti muusikataevas. Ka järgnevad singlid „Draama“ ja „Lumekuninganna“ suutsid esiksingli jalajälgedes käia. 2016. aastal võitis Shanon R2 Aastahiti looga „Suvi kestab veel“.

Koosseis: Taavi Immato (vokaal ja kitarrid), Janek Harik (kitarr), Arno Karis (bass), Henry Hinno (trummid).

22.00 Vanaviisi – suur simman!

Ostrova Festivali lõpetab suur simman ansambel Vanaviisi pilli järgi. Vanaviisi on ansambel, mis tegutseb 1986. aastast, mil algas Eesti rahvuslik ärkamisaeg ja laulev revolutsioon. Vanaviisi repertuaar koosneb valdavalt ansambli asutaja Gunnar Kriigi surematutest hittidest nagu Oma maa, Viimsi valss, Nõnda on saare peal hea jpt. Lisaks on repertuaaris kaasakiskuvad õlle- ja merelaulud. 2016. aastal täitus Vanaviisi asutamisest 30 aastat, mis puhul andis bänd välja plaadi “Laia ilma”, mis on kokkuvõte Vanaviisi viimase 15. aasta jooksul salvestatud lauludest ja mõned täitsa uued lood.

Koosseis: Sulev Võrno (akustiline kitarr, laul), Valmor Leisalu (bass, laul), Indrek „Cuccel“ Veskimäe (viiul), Alo Loid (akordion, saksofom, laul), Raido Lilleberg (trummid).

00.30 DJ Sin-Sin

Pärast simmanid keerutab plaate DJ Sin-Sin ehk Toomas Tuude. Diskorina alustas DJ Sin-Sin 2002. aastal New Yorgis, kus ta töötas 6 aastat klubides Opal, Redemption, Crash Mansion, Bounce, Club 21 ja Village Lantern. Eestisse naastes jätkas ta diskoritööd Stereos, Privés, Illusioonis, Club Hollywoodis, Cathousis, Spideris, Moskvas, Parlamendis, Atlantises, Apollos, 777-s, Angelis, Kapis, Bailas, Mishkas, Havanas jpt. Praegu korraldab ta ise tudengipidusid „Project X“ klubis Hollywood, välistudengite pidusid Mündis, on resident Mjaus (Rakveres), Hiiu Lounge’s, Café VS-is ning Diamondis (Pärnus). See mees jõuab!

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri