Jaga seda postitust

Noarootsi Saunarallil võistleb sel laupäeval 45 tiimi

Juba kolmandat aastat jätkub Läänemaal traditsioon korraldada Noarootsi Saunarallit. Seekordne ralli on 17. veebruaril ja üritus erineb eelmistest mitme uuenduse poolest, kuid mõte on ikka üks – kutsuda eestimaalasi ka turismi madalhooajal avastama oma kaunist maad ning meeldivalt aega veetma.

Ka Noarootsi Saunaralli ei jää puutumata selle aasta suurimast regionaalsest muudatusest ehk mitme valla ühinemisest. Nüüd nii ongi, et hoolimata Nõva piirkonna saunade kaasamisest on kõikidel saunadel ühine aadress – Lääne-Nigula vald.

Eelmise aasta saunaralli. F: Noarootsi Saunaralli / Facebook

Selle aasta ürituse teeb eriti põnevaks rohkearvuline mobiilsete saunade osalus ja seda just seetõttu, et nende asukoht on vaba ning saime saunad paigutada erinevatesse loodukaunitesse kohtadesse.

Samuti lisab selle aasta Saunarallile pidulikkust Eesti Vabariigi sajas aastapäev. Selle puhul kogume kokku sada saunavihta, millest osa annetame Oru hooldekodule ning osa müüme oksjonil, mille tulu annetame valla raskustes eakate abistamiseks.

Üldjoontes sarnaneb Noarootsi Saunaralli kontseptsioon möödunud aastatega. Parimate saunatajate auhinna pälvib võistkond, kes kogub päeva jooksul erinevates saunades kõige rohkem punkte. Leiliruumis või kümblustünnis on vajalik viibida 5 minutit, millele lisanduvad lisapunktid saunamehe poolt etteantud lõbusa ning ka väljakutset pakkuva ülesande või ülesannete täitmise eest. Lisaülesannete täitmine võtab ära soovi üksnes saunast sauna kihutada ning rahustab natuke rallitajate võistlemistuhinat – nii saavad võistkonnad saunaskäiku ka nautida.

Samas on võistkondadel võimalik teenida ka miinuspunkte, mida kindlasti rakendatakse liiklusreeglite ning üldise sõbraliku õhkkonna rikkumise eest.

Sel aastal on saunarallile registreerumine olnud väga kiire – võistluspassid saavad 45 neljaliikmelist võistkonda, keda on omakorda vastu võtmas 20 saunaomanikku.

Saunad on ka tänavu eriilmelised ja põnevad. Võime rõõmuga tõdeda, et ilmselt tänu eelmiste aastate kordaläinud üritustele on selleks aastaks mõnusat võistlemist soodustav võistkondade arv täitunud ning registreerimine lõppenud. Kindlasti aga ootame huvilisi registreerima järgmisel aastal ning kutsume kaasa elama selle aasta melule.

Kes soovib selle aasta ürituse melul silma peal hoida, siis tasub külastada Noarootsi Saunaralli 2018 ürituse Facebooki lehte, kuhu päeva jooksul postitatakse nii fotosid, intervjuusid kui ka live-videosid saunatamisest.

Noarootsi Saunaralli 2018 korraldajad kutsuvad üles osalejaid ralli käigus käituma vastutustundlikult ja liiklema vastavalt liiklusreeglitele. Nii on üritus kõigile osalejatele ühtviisi nauditav.

Noarootsi Saunaralli 2018 suurtoetaja on Lääne-Nigula vald.

Epp Loorens
Aktiivne Noarootsi MTÜ

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri