Jaga seda postitust

Novatoursi omanikuks sai üle 400 miljoni eurose käibega Poola ettevõte

Investeerimisfond Enterprise Investors (EI; Polish Enterpise Fund VI) ja ülejäänud Novatoursi väikeosanikud otsustasid müüa Baltimaade juhtiva reisikorraldaja Novatours grupi enamusosaluse Poola suurimale reisiettevõttele Itaka Holdings. Tehingu maksumust pooled ei avalda, teatas Novatours.

Novatours grupi enamusomanik oli seni Enterprise Investors, mis on Kesk- ja Ida-Euroopa üks suurimaid erakapitalil põhinevaid investeerimisfonde. EI omandas 71 protsendilise enamuse Novatours Grupis 2007. aasta novembri lõpus ligi 40 miljoni euroga. Veidi alla 30 protsendi grupi aktsiatest kuulus seni Novatoursi asutajatele.

“Müügiga pannakse alus Kesk- ja Ida-Euroopa suurima reisikorraldusgrupi loomisele,” ütles Novatours grupi peadirektor Linas Aldonis.

Novatoursi grupp tegutseb Baltimaades alates aastast 1999, olles sellega regiooni staažikaim ja suurim reisikorraldaja. Grupi turuosa on Baltikumis enam kui kolmandik (Leedus Novaturas, Eestis ja Lätis Novatours).

Novatoursi reisipakette müüvad edasi kõik suuremad reisibürood Eestis, Lätis ja Leedus. Samuti saab reise soetada reisifirma kodulehelt, e-müügist või Novatoursi otsemüügikontoritest.

Novatoursi põhiline tegevusala on kvaliteetsete puhkusereiside korraldamine tšarterlendudega, mis saavad alguse Tallinnast, Riiast ja Vilniusest. Grupi käive oli 2016. aastal Baltikumis kokku 102 miljonit eurot.

Itaka on Poola turismituru liider. Oma 28 aasta pikkuse tegutsemisaja vältel on ettevõte olnud eestvedajaks Poola turismi arendamisel ning toonud turule mitmeid uuenduslikke tooteid. Itaka juhtivat positsiooni Poola turul tõestavad ettevõtte 2016. aasta majandustulemused: käive 427,2 miljonit eurot, kogutulu ligi 15,1 miljonit eurot ning aasta jooksul teenindati ligikaudu 637 000 klienti.

Itaka gruppi kuulub 170 esindust Poolas, kolm välismaal ning koostööpartneriteks on üle tuhande edasimüüja.

Alates tegutsemisaja algusest 1990. aastal on Enterprise Investors pannud aluse kaheksale fondile, ületades kogusummas 2 miljardit eurot. Tänaseks on need fondid investeerinud 1,7 miljardit eurot 137 erinevas valdkonnas tegutsevasse ettevõttesse ning viinud lõpule 123 investeerimisprojekti, mille kogutulu ületab 3,4 miljardit eurot.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri