Jaga seda postitust

Novaturas suurendas müüki ja kasumlikkust

Selle aasta märtsist Varssavi (WSE) ja Vilniuse Nasdaqi börsil noteeritud Baltimaade suurim reisikorraldaja Novaturas (tegutseb Eestis ja Lätis Novatoursi nime all) müügitulu suurenes aasta esimeses kvartalis võrreldes 2017. aasta sama ajaga 49 protsenti ehk 25,8 miljoni euroni.

Grupi EBITDA kasum ulatus kolme kuu kokkuvõttes 1,3 miljoni euroni ja puhkaskasum üle 0,9 miljoni euroni, suurenedes aastaga vastavalt ligi neli ja seitse korda.

Novaturas grupi teenuseid kasutas 2018. aasta esimeses kvartalis 37 600 reisihuvilist, mis on 51 protsenti rohkem kui eelmise aasta samal ajal.

Müük läbi veebikeskkonna on jätkuvalt grupi kõige kiiremini kasvav müügikanal. Esimeses kvartalis moodustas see kogumüügist 16 protsenti (võrreldes ligi 14 protsendiga mullu samal perioodil). Selle aja jooksul külastas grupi ettevõtete kodulehti rohkem kui miljon unikaalset kasutajat.

Novaturas grupi 2018. aasta esimese kvartali brutokasum suurenes aastaga 67 protsenti 4,8 miljoni euroni.

Reisijate arv suurenes samal ajal grupi Eesti harus 36 protsenti, Lätis 42 protsenti ja Leedus 68 protsenti.

„Huvi tšartereiside vastu on jätkuvalt kasvav. Aprillis lõppenud talvehooaja populaarsemad sihtkohad olid Egiptus ja Hispaania ühes Kanaari saartega,” ütles Novaturase peadirektor Linas Aldonis.

Reisikorraldaja hinnagul on tulenevalt turisminduse hooajalistest eripäradest tavapäraselt teine ja kolmas kvartal suurema nõudluse ja tuludega. Toetudes klientide senisele rekordilisele aktiivsusele, otsustas Novaturas oma 2018. aasta suvehoooaja mahtusid oluliselt suurendada. Hooajaliseks kasvuks plaanib grupp Baltimaades 34 protsenti.

„Varajaste tellijate hulk suvereisidele kasvas märtsi lõpuks, võrreldes eelmise aasta sama ajaga 51 protsenti. Samas ei tohi unustada, et eelmine aasta oli kogu grupi jaoks rekordiline. Järjepidevalt tugevad ja tulemuslikkud majandusnäitajad loovad eelduse edukaks suvehooajaks. Samuti tšarterlendude hea täituvus, mis oli selle aasta esimeses kvartalis üle 98 protsendi,” nentis Aldonis.

 

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri