Jaga seda postitust

Novembris majutatud turistide arv suurenes, soomlasi peatus Eestis aga taas varasemast vähem

Eesti majutusettevõtetes peatus 2017. aasta novembris 236 000 sise- ja välisturisti, mida on 10% enam kui eelmise aasta samal kuul, teatas Statistikaamet. Soomlaste arv vähenes taas oluliselt.

Majutusettevõtete teenuseid kasutas 139 000 välis- ja 97 000 siseturisti. Välisturiste peatus majutusettevõtetes 7% rohkem kui 2016. aasta novembris, siseturiste oli 13% enam.

Enamikust Euroopa Liidu riikidest tuli rohkem turiste. Samuti saabus rohkem turiste Venemaalt ja Aasia riikidest.

Soome turiste, keda peatus majutusettevõtetes 42% välisturistide üldarvust, oli 7% vähem kui 2016. aasta novembris.

Enamik jääb Tallinna

104 000 turisti ehk kolm neljandikku majutusteenuseid kasutanud välisturistidest peatus Tallinna majutusettevõtetes. Populaarsuselt järgmised sihtkohad olid Pärnu ja Tartu, kus peatus vastavalt 7% ja 6% majutusettevõtete teenuseid kasutanud välisturistidest.

Ida-Viru maakonna majutusettevõtetes peatus 5% välisturistidest. 61% välisturistidest oli puhkusereisil ja 30% tööreisil, ülejäänutel oli Eestis käimiseks muu põhjus.

Alla poole siseturistid

41% majutusettevõtete klientidest olid siseturistid. Nendest 60% olid puhkuse- ja 28% tööreisil. Harju maakonnas peatus 28%, Pärnu ja Tartu maakonnas kummaski 15% ning Ida-Viru maakonnas 11% majutusteenuseid kasutanud siseturistidest.

Novembris pakkus teenust 968 majutusettevõtet. Külastajate käsutuses oli 20 000 tuba ja 46 000 voodikohta. Täidetud oli 42% tubadest ja 31% voodikohtadest.

Ööpäev majutusettevõttes maksis novembris keskmiselt 38 eurot – kaks eurot rohkem kui aasta varem samal kuul. Harju maakonnas maksis ööpäev majutusettevõttes 46, Tartu maakonnas 36, Ida-Viru maakonnas 31 ja Pärnu maakonnas 26 eurot.

Allikas: Statistikaamet

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri