Jaga seda postitust

Nüüd saab ennast koroonaviiruse suhtes testida Tallinna lennujaamas vahetult enne reisi

Confido avab täna esimesena Eestis Tallinna Lennujaama 0 korrusel koroonaviiruse antigeeni kiirtestimise punkti. Testi tulemus koos tõendiga väljastatakse 15-30 minuti jooksul. 

„Suurem osa välisriike nõuab reisijalt enne riiki sisenemist negatiivset koroonatesti. Seejuures aktsepteerib üha enam riike PCR-testi kõrval või asemel ka koroonaviiruse antigeeni määramise teste,“ ütles Confido Kiirkliinikute arst dr Andreas Abel. 

Koroonaviiruse leviku takistamine on arsti sõnul jätkuvalt väga oluline, kuid sama tähtis on ka turvaliselt võimalikult normaalse eluga jätkamine. „PCR-testid on ja jäävad kuldstandardiks koroonaviiruse määramisel, kuid nende puuduseks on pikk vastuste ootamise aeg ja seega ei ole teste võimalik teha vahetult enne reisimist.“ 

Dr Abeli sõnul on antigeeni määramise testi eelis PCR-testi kõrval kiirus. „Need võimaldavad kiiresti ja vahetult enne reisi kindlaks teha, kas inimesel on suure tõenäosusega äge koroonaviiruse nakkus või mitte,“ ütles Abel. Proov võetakse vatipulgaga ninaneelust ning testi vastuse saab juba 15-30 minuti jooksul. Lisaks on koroonaviiruse antigeeni määramise eelis reisjale PCR-testi ees ka selle odavam hind. 

Antigeeni testimine ei ole mõeldud inimestele, kellel on põhjust kahtlustada ägedat COVID-19 haigust (mh sümptomaatilised või lähikontaktsed inimesed). Testimisele peab tulema kaitsemaskiga. Testi hind on koos tõendi väljastamisega 40 eurot. Tõend väljastatakse pärast testi tulemuse teadasaamist e-mailile. 

Esmajoones avab Confido testimispunkti, arvestades antigeeni teste aktsepteerivatesse riikidesse suunduvate otselendude aegadega. Uued ajad lisanduvad vastavalt nõudlusele. 

Koroonaviiruse antigeeni testimiseks Tallinna Lennujaamas on vaja eelnevalt broneerida aeg: https://www.confido.ee/covidtest 

Antigeenitestid määravad koroonaviirusele omaste valkude olemasolu proovis. Test on kõige tundlikum perioodil, mil viiruse hulk organismis on kõige suurem – reeglina mõni päev enne kuni umbes viis päeva pärast haiguse sümptomite teket. Seega tähendab antigeenitesti positiivne tulemus suure tõenäosusega seda, et patsient on värskelt haigestunud ja veel teistele inimestele nakkusohtlik. 

Lisaks Tallinna Lennujaamale on võimalik koroonaviiruse antigeene määrata päev enne reisi ka kõikides Confido Kiirkliinikutes. Confido Kiirkliinikud on pikalt avatud, 9.00-21.00 Lasnamäe Centrumis ja 10.00-20.00 Nautica Keskuses. 

Confido Healthcare Groupi kuuluvad erinevate kaubamärkide all teenuseid pakkuvad kliinikud: pere-, üld- ja eriarstiabi pakkuv Confido Meditsiinikeskus, kaubanduskeskustes asuvad Confido Kiirkliinikud, Confido Vaimse Tervise Keskus, Confido Sõltuvusravikeskus, töötervishoiule keskenduv Confido Töötervishoid, radioloogiateenuseid osutav Confido Radioloogiakeskus, Confido Laserravi- ja Esteetilise meditsiini keskus ning päevakirurgia, osana päevaravi osakonnst. Lisaks kuulub gruppi OÜ Perearsti Nõuandeliin, mis haldab populaarset perearsti nõuandetelefoni 1220. Kokku koondavad grupi ettevõtted rohkem kui kahtsada erinevat terviseteenuse pakkujat. 

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri