Jaga seda postitust

Odav kodumajutus võtab Eestis üha enam turuosa hotellidelt

Eestis on paar tuhat veebiportaalide kaudu kodumajutust pakkuvat korteri- või majaomanikku, kelle teenus võtab iga aastaga rohkem turgu hotellidelt. Kontroll nende tegevuse üle muutub aga karmimaks, kirjutas Maaleht.

Veebikeskkondade Airbnb ja Booking.com kaudu turistidele otse kodumajutuse pakkujad astuvad kannale nn ametlikele hotellidele ja külalistemajadele. Airbnb keskkonnas on praegu leitav umbes 1400 ja Bookingus 1300 Eesti kodumajutuse pakkujat.

Neid numbreid kokku liita ei saa, sest osa rendileandjaid kattuvad. Kodumajutuste koguarv suureneb aga igal aastal. Kui mõne aasta oli kodumajutuste pakkumine juhuslik ning turistile olid need paigad raskesti leitavad, siis tänu üleilmsetele veebikeskkondadele on see info tihtipeale paremini süstematiseeritud kui hotellidel.

Külaliskorterite hulk suureneb

Statistikaamet teeb igal aastal isikuküsitlusi, mille osalejaskond on ligi 10 000 inimest. Turismiuuringu eelmise aasta tulemused näitasid, et nn mitteametlike majutuskohtade külastatavus on juba arvestatavalt suur.

Eelmisel aastal käisid Eesti elanikud 6,66 miljonil korral ööbimisega sisereisil. Tasulises hotellis või hotellilaadses majutusettevõttes, tasulisel laagriplatsil, vagunelamus või haagissuvilas ööbiti kokku 2,163 miljonil korral.

Kõnekas number on 654 000. See näitab, kui paljudel neist 2,163 miljonist reisist eelistasid siseturistid ööbida “muus tasulises majutuses”. Nende hulgas on just Airbnb ja Bookingu veebilehtedelt leitavad tasulised korterid, majad ja toad.

Seega kõigi tasuliste majutusasutuste seas on seesuguste ööbimispaikade turuosa juba 30%.

Pikemalt loe Maalehest.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri