Jaga seda postitust

Ööbimine Augustibluusi festivali ajal – looduse rüpes majutuspaik koos meresõiduga

Augustibluusi ajal on enamik Haapsalu ööbimiskohti juba hõivatud, kuid üks mõnus paik üsna Haapsalu külje all on veel vaba. Einbi külamaja pakub lisaks ööbimisvõimalusele ka meresõiduelamust.

Einbi külamaja asub Noarootsis privaatses kohas ümbritsetuna metsaga, mereni on umbes 400 m. Kuigi see tundub Haapsalust kaugel – ikkagi teisel pool merd Noarootsis –, siis tegelikult on Einbi linnale lähedal.

Seda seepärast, et sinna saab otse üle mere sõita kaatriga. Haapsalu Veskiviigi sadamast on Österby sadamasse ainult u 2 km ja kaatrisõit võtab aega 10 minutit. Österbyst viib kümmekonna minuti autosõidu kaugusele Einbi külamajja väikebuss.

Kuidas asi toimib?

Teenus on eriti taskukohane siis, kui Einbis ööbijad koopereeruvad ja on suurem seltskond. Kaatrisõit Haapsalu ja Österby sadamate vahel maksab 8 inimesele kokku 50 eurot üks suund. Hinnas on ka bussisõit Einbist Österbysse.

Kaartisõidu teenus on ettetellimisel. Klient helistab tel 523 0508 ja lepib sõiduaja kokku.

Päris pimedaks praegusel ajal ei lähegi, aga kui väljas on paadisõiduks siiski liiga pime või ilm sõita ei luba, siis sõita ei saa. Sel juhul tuleb mängu väikebuss – kliendid viiakse sellega Haapsallu või tuuakse Einbisse. Bussisõidu hind on 40 eurot üks suund kuni 8 inimesele.

Teenuste eest saab maksta kohapeal sularahas või enne majutust MTÜ Einbi Külaselts pangaarvele (küsi andmeid tel 523 0508).

Einbi külamaja

Maja 1. korrusel on kööginurk, puupliit ja puhkeruum, kaks tuba (üks 2-kohalise voodiga, teine kolme kahekohalise nariga).

2. korrusel on kaks ruumi magamiseks (voodid ja kohad madratsitele).

Majas ega saunas ei ole vett, vesi tuleb tuua kaevust, maja õuel asub kuivkäimla.

Külamaja kasutamise hind kuni viiele inimesele on 50 eurot ööpäev, iga järgnev inimene 10 eurot.

Lisaks saab majutada kuni 16 inimeset 2. korrusele madratsitele.

Täismaja kasutamiseks (30 in) küsige eraldi hinnapakkumist.

Vaata teavet Einbi külamaja kohta ka siit. Haapsalu ja Läänemaa ööbimispaikade kohta saad lugeda ka siit.

Augustibluus

Augustibluus toimub 4.-5. augustil. Tänu aasta-aastalt kaalukamaks muutuvale programmile, märkimisväärsele publikuhuvile ja positiivsetele arvustustele paljudes muusikaväljaannetes, on Augustibluus saavutanud kindla koha Euroopa tunnustatud bluusifestivalide nimistus.

Augustibluusi visiitkaardiks on eriliselt positiivne õhkkond ning on öeldud, et festival muudab Haapsalu linna hea muusika sõbra jaoks justkui paradiisiks. Festivali põhikontserdid toimuvad selgi korral iidse piiskopilinnuse õuel, tuues lavale tippartiste bluusi sünnimaalt Ameerika Ühendriikidest, virtuoose Euroopast ning loomulikult põnevaid kodumaiseid eriprojekte.

Festivali päevasesse programmi mahuvad õpitoad, näitused ning traditsiooniline akustiline kontsert Haapsalu vanas raudteejaamas. Varajaste hommikutundideni toimub jämm Haapsalu kultuurikeskusesse loodavas klubis 56 Blues.

Kokku on festivali 8 laval üle 30 kontserdi ning mõnusat muusikat on võimalik nautida ka välikohvikutes ning linnatänavail.

Loe Augustibluusi kohta siit.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri