Jaga seda postitust

OOTAMATU TULEMUS: Enim turistide arvu suurendanud sihtkoht maailmas on Palestiina

Palestiina ja Iisraeli konflikt on kestnud terve igaviku. Seepärast on üllatav, et Palestiina alade külastatavus on hüppeliselt suurenenud. Lausa nii palju, et võrreldes mullu sama ajaga on aasta esimese nelja kuuga turistide arv kerkinud 57.8%.

Palestiinat külastatavate turistide üldarv pole muidugi võrreldav maailma kõige populaarsemate sihtkohtadega. Mullu külastas Palestiina alasid 400 000 turisti, näitab ÜRO ülevaade. Kui piirkonnas veriseid konflikte ei tule, ületatakse see number aasta lõpuks.

Vaata Reisiportaali fotosid Palestiina aladelt:

Nablus / Palestine

Egiptus on viimastel aastatel terrorismiohu tõttu kannatanud ja turismipiirkonnad olid mõnda aega suletud. Nüüd on olukord stabiilne ja seda näitab ka statistika. Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga suurenes turistide arv Egiptuses aasta esimese nelja kuuga 51%, olles selle tulemusega maailmas teisel kohal.

Karnak Temple,Luxor, Egypt معبد الكرنك، الأقصر، مصر العربية

Kolmandal kohal on Põhja-Mariaanid. Seda Ameerika Ühendriikidega assotsieerunud riiki Vaikse ookeani lääneosas külastas mullusest 37.3% rohkem turiste. Saared on kuulsad oma randade ja sukeldumisvõimaluste poolest. Seal käib palju turiste Jaapanist, samuti Lõuna-Koreast ja Taiwanist.

Mount Pagan and Japanese Zero

Islandi turismifenomenist on Reisiportaal varemgi kirjutanud ja tundub, et turistide tung sinna kaugesse maanurka ei vaibu. Aasta esimese nelja kuuga suurenes turistide külastatavus 34.9%.

Viiendalt kohalt leiab Tuneesia – turistide hulk suurenes seal 32.5%.

Camel shadows

ÜRO maailma turismiorganisatsiooni teatel näitavad riigid, mida mõjutasid 2016. aastal negatiivsed sündmused, kiireid taastumismärke ja seda väga lühikese perioodi jooksul. “See on kõigile oodatud uudis, eriti aga neile, kelle elu sõltub turismist,” ütles maailma turismiorganisatsiooni peasekretär Taleb Rifai.

Kõik riigid, kus turistide arv suurenes tänavu jaanuarist aprillini vähemalt 25 % (võrreldes sama perioodiga aasta tagasi):

1. Palestiina alad – 57.8%

2. Egiptus – 51%

3. Põhja-Mariaanid – 37.3%

4. Island – 34.9%

5. Tuneesia – 32.5%

6. Vietnam – 31.2%

7. Uruguay – 30.2%

8. Nicaragua – 28.4%

9. Mongoolia – 28.3%

10. Israel – 25.1%

Allikas: Lonely Planet

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri