Jaga seda postitust

Orkaan Harvey jättis Houstoni elanikud autodeta – hävinud on pool miljonit sõidukit

Orkaan Harvey on ühes kategoorias USA ajaloo kõige hävitavam katastroof – üleujutuse tagajärjel on kasutuskõlbmatuks muutunud hinnaguliselt 500 000 autot.

2,3 miljoni elanikuga Houstonis, kus orkaan suurimat kahju tekitas, on autoga sõitmine mitte lihtsalt üks võimalus liikumiseks, vaid see on eluviis ja üldjuhul ainus liikumismoodus. Kui autoga sõitmine pole võimalik, ei saa inimesed kodudest lahkuda, töölised ei pääse tööle ja kogu linna elu seiskub, kirjutab Washington Post.

Houstonis elava Katrina Chadbourne’i pere kaotas kõik sõidukid. “Mu abikaasa veok on läinud,” lausus Chadbourne. “Mu tütre Lexus on läinud. Mu abikaasa Harley on läinud.”

Vee alla jäid isegi pere kaks veeskuutrit, kui vesi jõudis nende majani. Seejärel kaotasid nad ka kajaki, kui püüdsid sellega sõites skuutreid päästa.

Naise lemmikauto, 2015. aasta Mustang GT oli viimane lootus, et äkki see pääseb üleujutusest, kuna seisis 20 miili eemal McRee Fordi autoremonditöökojas rehvivahetuse ootel. Ent seegi jäi vee alla. McRee Fordis said mudasest veest kahjustada 700 autot.

Esialgsetel andmetel on Harvey USA ajaloo kõige suurem autosid hävitanud orkaan ja sellel on kohene mõju kohapealsele elule.   Inimesed ei saa tööle sõita, töölised ei pääse üleujutuspiirkonda taastamistöödele ja miljoneid dollareid kaotanud automüüjad püüavad leida uusi autosid, sest nende järele on suur nõudlus.

McRee Fordi omaniku Mitchell Dale’i sõnul arvatakse, et Houstonis on hävinud 500 000 autot. Tema firmal oli ostja ootel autosid 28 miljoni dollari väärtuses ja suur osa neist autodest on kasutuskõlbmatud. Ta pakkus, et taastamiskõlbmatute ja kindlustamata autode kogukahju on 1-1.5 miljonit dollarit.

Harveyt on võrreldud 2012. aastal 24 osariigis kahju teinud orkaaniga Sandy ja 2005. aasta Katrinaga, mis laastas New Orleansi. Houston on aga New Orleansist suurem ja Harvey oli hävitavam kui Sandy, seega tekitas Harvey oma mõjupiirkonnas autodele rohkem kahju kui varasemad orkaanid.

Sandy hävitas oma teel 250 000 autot, Katrina umbes 200 000. Harvey on need numbrid tõenäoliselt rohkem kui kahekordselt ületanud ja arvatakse, et ainult autode hävimise tõttu tekkinud kogukahju on vahemikus 2,7-4,9 miljardit dollarit.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri