Jaga seda postitust

OTSEÜLEKANDED: USAs Texases möllab erakordselt tugev orkaan

USA Texase osariiki tabas eile hilisõhtul orkaan Harvey. Kohati puhus tuul tugevusega 215 km/h – seesugust orkaani pole Ühendriikides olnud viimase 12 aasta jooksul.

4. kategooria ehk eriti ohtlikuks hinnatud orkaan jõudis Port Aransasesse ja Port O’Connorisse eile kl 23 ajal. Öösel kl 02 paiku vähendati orkaani ohtlikkuse kategooriat kolmele, sest tuul pisut vaibus. Viimati oli USAs nii tugev orkaan 2004. aastal.

Vaata otseülekandeid orkaaniga seotud sündmustest:

President Donalt Trump nimetas Texase osariigi katastroofipiirkonnaks. See võimaldab anda seal riiklikku abi ja saata kohale rahvuskaardivägi. Texase kuberber Greg Abbott hoiatas rekordiliste üleujutuste eest, märkis BBC.

Corpus Christi linnas on orkaan puid murdnud, tuhanded elanikud on oma kodud tormi eest kindlustanud ning seejärel kodudest lahkunud.

10 000 elanikuga Rockporti linna meer palus koju jäänud elanikel viivitamatult piirkonnast lahkuda. CBSi teatel on eakate keskuses jäänud inimesed lõksu. Hoone katus on sisse varisenud ja päästetöötajad ei pääse neile appi.

Kuberner Abbot ütles, et orkaanist oligi oodata “väga suurt katastroofi” ning seepärast on piirkonnas abiks 1000 rahvuskaardiväe sõdurit.

Orkaani tõttu on Texase lennuliiklus peatunud ning Mehhiko lahes on häiritud ka naftapuurtornide töö.

Jaga seda postitust

1 kommentaar

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri