Jaga seda postitust

Paide ordulinnuses avati Eesti esimene ajastute restoran

Paide ordulinnus pakub ersimst korda Eestis võimalust proovida toite eri ajastutest. Nimelt avatakse restoran Ajastute Toidud, mille menüü koosneb roogadest muinasajast tänapäevani.

Juulikuust saavad kõik külastajad ordulinnuse vahitorni tipus asuvas restoranis endale meelepärasest ajastust pärit toitu proovida. “Peame tähtsaks toiduajaloo säilitamist ja tutvustamist ja seega saab restoranis lisaks hõrgutavale kõhutäiele ka ülevaate eestimaalaste toidulauast. Järgmistel aastatel laieneb restoran 19. sajandi muuseumisse, kus saab põhjalikumalt tutvuda 19. sajandi toidukultuuriga,” ütles Ajakeskuse Wittenstein juhatuse liige Ants Hiiemaa.

Menüüs pakutakse metsloomaliha, ei puudu ka ajastutruu läätseleem, kaerakile ja palju muud, mis pärineb just eestlaste esivanemate toidulaualt. Eri ajastute maitsed on valmistatud kaasaegses võtmes.

Kahe Eesti presidendi peakokk ja restorani mentor Indrek Kivisalu ütles: “Restorani muudab eriliseks keskkond, kus ta asub ja ma usun, et sellel on suur tulevik Eesti toidu tutvustamisel.”

Paide ordulinnuse vahitornis asuvas Ajakeskuses Wittenstein on kaheksa korrust ja igal korrusel tutvustatakse ühte etappi Eestimaa ajaloost. Ettetellides saab humoorikale ajarännakule lisada ajastute maitse- ja joogielamused või võtta 8-käigulise toidurännaku. Ettetellimisel on võimalik õhtustada ka ajastutruus keskkonnas, osaledes Foogtihärra pidusöögil, talurahva kõrtsipeol või pidutseda hoopis 90ndate diskol.

Toite saab proovida iga päev kell 12-18.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri