Jaga seda postitust

PANE TÄHELE: Kui paned lisaakud ja akupangad lennujaamas äraantavasse pagasisse, võib su kott lennukist maha jääda

Tallinna lennujaama veebilehel seda pagasiinfos ei mainita, aga reisides on seda oluline teada – kui sul on kaasas sülearvuti, mobiiltelefoni või kaamera varuakud ja akupank, siis neid ei tohi äraantavasse pagasisse panna.

Helsingi lennujaama operaator Finavia mainib seda aga veebilehe avalehel kõige nähtavamal kohal. Finavia märgib, et akupangad ja lisaakud mobiiltelefonidele või sülearvutitele tuleb kaasa võtta lennukisse. Neid ei tohi transportida lennuki hoiuruumis, sest valesti pakkimise korral on akud tuleohtlikud.

“Kui oled lisaakud pakkinud oma äraantavasse kohvrisse või seljakotti, siis tuleb su pagas eemaldada,” kirjutab Finavia. “Konfiskeeritud asju hoitakse mõni nädal ja saad need lennujaamast kätte.”

Lennukikabiini on lubatud võtta kaameraid, kõrvaklappe, süle- ja tahvelarvuteid ning mobiiltelefone. Kui paned need aga äraantavasse pagasisse, tuleb elektroonika välja lülitada.

Akude puhul tuleb veel tähele panna seda, et nende energia säilitamise maht ei tohi ületada 100 Wh. Energia säilitamise mahtu mõõdetakse vatt-tundides (Wh) ja see info akudel kirjas. Kui aku on vahemikus 100-160 Wh, tuleb nende transportimiseks lennufirmalt luba küsida. Kui luba on saadud, tohib nii võimsaid akusid olla kotis ainult üks.

Värske kogemus

Reisiportaalil on akudega reisimisest värske kogemus. Tallinna lennujaamas Istanbuli lennates oli äraantavas seljakotis mitu drooni ja videokaamera akut ning akupank. Pool tundi enne väljalendu kutsuti mind eraldi turvakontrolli, kus tuli akud seljakotist eemaldada ja lennukisse võetavasse kotti panna.

Turvatöötaja uuris ka kõigi akude energia säilitamise mahtu. Kuigi kaasas olnud akupank oli üsna võimas – 20 000 mAh –, siis selle energia säilitamise maht jäi lubatu piiresse. Sama oli drooniakudega. Seega peab piirnormi (100 Wh) ületamiseks olema aku või akupank väga võimas, mida tavaliselt tavaelektroonika puhul ei kasutata.

Kui akud on äraantavas pagasis ja turvakontroll selle avastab, kutsutakse sind lennujaama väljahäälditest uuesti kontrolli. Kui sa aga näiteks ei kuule lennujaama väljahäälditest ette loetavaid teateid ja akusid kaasavõetavasse kotti ümber tõsta sa ei saa, siis jääb sinu pagas lennukist maha.

 

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri