Jaga seda postitust

Pariisis katsetati futuristlikku elektritaksot, mis “lendab” vee kohal

Pariisis Seine’i jões katsetati esimest korda “lendavat” veetaksot. SeaBubblesi nime kandvate taksode tootja loodab, et kunagi hakkavad jõel sõitma samalaadsed paadid, mis võimaldavad tiheda autoliiklusega linnas paremini liikuda.

SeaBubblesi sõiduk küll otseselt ei lenda, aga hõljub kuni 70 cm kõrgusel vee kohal. Mootorpaadi all on kaks U-kujulist tiiba, mis paadi kiiruse suurenedes tõstavad selle veepinna kohale. Tiibade kuju annab paadile hea manööverdamisvõime.

veetaksot pariisis

F: www.seabubbles.fr

Katsetatud sõiduk ei näe veel küll välja täpselt selline, nagu veebilehel reklaamitud piltidel, sest tegu on prototüübiga. SeaBubblesi veebilehel näidatud mootorpaat on aga päris “nunnu” – nii võib vist öelda ümarate vormidega pisipaadi kohta, mis meenutab Mini Cooperit.

SeaBubblesi loojad on Alain Thébault ja Anders Bringdal. Thébault on visionäär. Veebilehel kirjutatakse, et tema suurim unistus on panna paat vee kohal lendama.

Thébault on aga tuntud purjelauasõitja. Ta on tulnud 2009 ja 2010 maailmameistriks.

veetaksot

Veetakso Seabubbles.

SeaBubblesi suurimaks kiiruseks on 18 km/h. Paati mahub kuni viis inimest. Sõidukit liigutab elektrimootor. Tootja pakub täisteenust – tellida saab nii paadid kui ka modernse paadisilla koos elektrimootorite laadimissüsteemiga. Asjaga käib kaasas ka mobiilne rakendus.

Lonely Planeti teatel näidatakse avalikkusele SeaBubblesi paati septembris, aga ettevõtte omanikud loodavad rohkem kui tosin veetaksot Seine’ile liikuma panna juba sel suvel.

2018. aastaks tahavad Thébault ja Bringdal SeaBubblesid sõitma saada 20 linna üle maailma ja 2024. aastaks võiks neid veesõidukeid näha juba 50 linnas. Miks mitte ka Tallinnas, kus saaks neid kasutada küll.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri