Jaga seda postitust

Pärnu plaanib turismimaksu – vaata, kui palju maksab turist mujal Euroopas

Pärnu linnavõimud arutavad võimaluse üle kehtestada turismimaks, et koguda raha lennujaama kulude katteks. Pärnu saab valitsuse otsusega riigilt raha lennujaama uuendamiseks, aga ilmselt ei saa tulevikus riigiabile loota ja kulud tuleb katta endal.

Pärnu linnapea Romek Kosenkraniuse sõnul on valitsuse soov või lausa nõue, et kui teised lennujaamad opereerivad riigi rahaga, siis Pärnu linn maksaks opereerimiskulude vahe ise kinni.

Praegu on lennujaama kulud 400 000 eurot aastas. Eeldatavad kulud oleksid miljon eurot aastas ning linnalt oodatakse 600 000 eurot. Selle raha leidmiseks oleks üks variant turistidelt küsitav linnamaks.

Reisiportaal pani kokku ülevaate, kuidas, kui palju ja mille eest Euroopa tuntud turismipaigad turistidelt raha küsivad.

Valik turismimaksudest Euroopas:

Eelmise aasta 1. juulist hakkas kehtima turismimaks Hispaania Baleaaride saartel, teiste seas neist tuntumail Mallorcal ja Ibizal.

Maks lisandub turistidele alates vanusest 16 aastat. Kogutav raha läheb saare keskkonnakaitseks.

Nn ökomaksu suurus oleneb hotelli tärnidest. 1-3 tärniga hotellides lisandub 1 euro külalise kohta ööpäeva eest, 4-5 tärniga hotellis aga 2 eurot. Kui külastus on pikem kui üheksa ööd, on maks ööpäeva eest poole väiksem.

1. juunist küsib turismimaksu Malta. 18. eluaastast vanemad peavad maksma 50 senti öö eest, aga mitte rohkem kui 5 eurot. Kui ostad reisipaketi, siis selles maksu sees veel pole. See tuleb tasuda hotellist lahkudes.

Euroopa reisikorraldajate ühingu (ETOA) on kokku pannud näited ka teistest paikadest, kus on turismimaks.

Austria

Austrias on turismimaksu suurus provintsiti erinev. Maksu küsitakse ööbimistelt ning mitte ainult hotellis, vaid ka autokaravanis ja kämpingus. Maksu suurus on vahemikus 15 senti kuni 2,18 eurot öö eest. Alla 15-aastastele lastele maks ei kehti.

Belgia

Belgias on turismimaksud linnati varieeruvad. Antwerpenis on fikseeritud maks 2,39 inimese kohta ühe öö eest. Kämpingus või autokaravanis ööbides tuleb maksta 53 senti. Alla 12-aastased maksu tasuma ei pea.

Brügges on maks 2 eurot inimese kohta ühe öö eest hotellis, külalistemajas või hostelis.

Gentis on linnamaks 2,50€. Osa hotelle on selle juba toa hinna sisse arvestanud, osa küsib maksu eraldi.

Brüsselis on asi keerulisem. Maksu suurus oleneb hotelli kategooriast, tubade arvust ja linnaosast ning seda küsitakse hotellilt aastamaksuna. Näiteks Brüsseli Novoteli hotellis tuleb maksta 7,50€ öö eest ühe inimese kohta.

Bulgaaria

Bulgaarias korjatakse turismimaksu linna- või kuurortimaksuna. See varieerub eri piirkonniti ja vastavalt hotelli kategooriale.

Linnamaksu küsitakse inimese kohta öö eest. Maks on vahemikus 50 senti kuni 1,50 €. Näiteks Sofia Hiltonis on maks umbes 66 senti öö eest.

Kuurormimaks lisandub turismipiirkondades. Maksu küsitakse kogu perioodi eest, mitte ööbimisi arvestades ja summa võib olla olenevalt paigast olla näiteks kokku 8 eurot.

Horvaatia

Horvaatias peavad üle 18-aastased puhkajad maksma nn ajutist kohalviibimise maksu, mis on vahemikus 27-94 senti. Tasu küsitakse inimese kohta öö eest ja suurus oleneb hotelli tasemest ja hooajast.

12-18-aastastele on 50-protsendine soodustus. Alla 12-aastaste laste eest tasu ei küsita.

Prantsusmaa

Inimese kohta öö eest küsitava maksu suurus erineb vastavalt sellele, milline on hotelli tase. Maks on vahemikus 20 senti kuni 4 eurot. Alla 18-aastased tasu maksma ei pea.

Saksamaa

Saksamaal tuleb maksta nn kultuurimaksu või vooditasu. Tasu suurus on vahemikus 25 senti kuni 5 eurot inimese kohta öö eest või 5% hotellitoa hinnast olenevalt majutuse tüübist, toa maksumusest ja hotelli asukohast. Saksamaa maksudest saab ülevaat siit.

Itaalia

Itaalias on maksu suurus linnati erinev, see oleneb hotelli tasemest ja kohalviibimise pikkusest. Näiteks Roomas võib maks olla 3-7 eurot öö eest kuni 10-päevase perioodi puhul. Lastelt tavaliselt maksu ei võeta. Itaalia maksutabelit saab vaadata siit.

Holland

Hollandis on maks peaaegu kõigis 421 omavalitsuses. Tasu küsitakse inimese kohta öö eest ja võib varieeruda vastavalt hotelli tasemele ja majutuse tüübile.

Tasu arvestatakse üldjuhul protsentuaalselt ööbimise hinnalt. Näiteks Amsterdami populaarsetes turismipaikades võib lisanduda hotelliarvele 5% toa hinnast. Hollandi maksudega saab tutvuda siit.

Portugal

Lissabonis tuleb maksta turistimaksu, mis on 1 euro inimese kohta öö eest. Maksu küsitakse esimese seitsme päeva eest. Alla 13-aastased lapsed maksma ei pea.

Rumeenia

Rumeenias on 1-protsendine hotellimaks inimese kohta iga öö eest. Kui ööbitakse kuurortis, siis küsitakse maksu ainult esimese öö eest. Alla 18-aastased tasu maksma ei pea.

Sloveenia

Turismimaks on vahemikus 60 senti kuni 1,25€ inimese kohta öö eest. See erineb olenevalt hotellist ja asukohast. Erisused on lastele, aga need varieeruvad. Üldiselt 7-aastastelt maksu ei küsita ja 7-18-aastastele on 50-protsendine allahindlus.

Hispaania

Lisaks Baleaarides küsitavale maksule on turismimaks ka Kataloonias. Summa on vahemikus 0,45-2,25€ inimese kohta kuni esimese seitsme öö eest. Summa suurus oleneb hotelli tasemest ja asukohast. Alla 16-aastased tasu maksma ei pea.

Šveits

Maksu arvestatakse inimese kohta öö eest ja see varieerub piirkonniti ning vahel ka majutuse tüübi järgi. Maksul on kaks osa: Beherbergungsabgabe (BA) and Kurtaxe.

BA maksust saadav raha läheb regioonide turismireklaamile ja taristusse, Kurtaxe kogub raha turistide heaolu parendamiseks. Igas kantonis võib maks olla erinev. Üldjuhul tuleb arvestada umbes 2,3-eurose tasuga ühe öö eest.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri