Jaga seda postitust

PEREGA REISIMA: 9 suveseikluse sihtkohta Baltimaades

Kuhu sel suvel lastega puhkama minna? Maailma juhtiv majutuse broneerimise veebisait Booking.com valis miljonite külastajate arvustuste ja soovituste põhjal üheksa sihtkohta Baltimaades, kus kogu perega puhata.

Neis jätkub tegevust igale maitsele, looduses matkamisest ja meres ujumisest veeparkides möllamise ja rüütliks riietumiseni.

Kuna Booking.com’i valikus on üle 1,3 miljoni majutuspaiga kogu maailmas, on peredel palju võimalusi hubases apartemendis või hotellis linnapuhkuse veetmiseks, looduse keskel puhata soovijaid ootavad aga külaliste- ja puhkemajad.

Ventspils, Läti

Ventspilsi rand pakub lõbusaid tegevusi kogu perele. Lisaks valge liivaga düünidele ja puhtale sinisele veele leiad siit liumäed, kiiged ja valvepostid, mis lastele avastamisrõõmu pakuvad. Mere ääres jalutajaid ootab ka vabas õhus tegutsev veepark. Ajaloo- ja kultuurihuvilisi rõõmustab jalutuskäik Ventspilsi sadama juures asuval Ostas Iela promenaadil, mis möödub Liivimaa ordu 13. sajandil ehitatud lossist. Kirsiks tordil on „lehmade paraad“ ehk värvikate elusuuruses lehmakujude kollektsioon, mis on heaks taustaks lõbusale perepildile.

Cēsis, Läti

Cēsis on üks Läti vanimaid linnu, mille keskaegsed lossivaremed on ühed Baltimaade võimsaimad. Jaani kiriku torni tippu ronides avaneb linnale suurepärane vaade. Pered peaksid kindlasti külastama Rakši loomaaeda, kus lapsi rõõmustavad kaamelid, laamad ja alpakad. Teadusest huvitatud lastele on mitmed “Heureka!”-momendid tagatud Zinoo teaduskeskuses.

Sigulda, Läti

Kui su perele meeldib aktiivne puhkus, on Sigulda hea valik. Gauja rahvuspargis saab kauni looduse keskel jalutada ja legendaarset Gutmani koobast külastada, aga ka erinevaid tegevusi proovida. Gauja jõe kohal on võimalik sõita rippraudteega, möllata Baltimaade suurimas vabaõhu seikluspargis Tarzan, lõbutseda Wild Cati meelelahutuspargis või kihutada maailma esimesel trosslaskumise rajal.

Anykščiai, Leedu

Anykščiai on üks Leedu turismi paremini hoitud saladusi. Vaikset linna ümbritsevad regionaalpargi metsad ja rahulikud rannad ning silma rõõmustab ajalooline arhitektuur. Peredele pakuvad huvi Kalita künkal asuv Leedu ainus Alpi raudtee ja puulatvadesse ehitatud teerada, mis kõrgub linna ümbritseva lopsaka looduse kohal. Kui aga aktiivne puhkus pole sinu teetassike, hüppa turistirongile, mis sõidab mööda peamistest vaatamisväärsustest või pane end kirja liivamaali tunnis osalemiseks – lastele meeldib see kindlasti!

Druskininkai, Leedu

Kui armastad spaasid ja seiklusi vabas õhus, on Druskininkai just sulle sobiv reisisihtkoht. See Leedu lõunaosas asuv kuurortlinn meelitas 18. sajandil puhkama kohalikke aadlikke, kes nautisid tervisevete ravivat mõju. Aktiivsemat puhkust pakuvad seikluspark, mida ümbritseb mets, ning 212-meetrise liurajaga veepark. Druskininkais on olemas ka aastaringselt avatud siseruumides tegutsev lumehall, kus isegi südasuvel suusatada saab. Booking.com’i külastajad kiidavad linna seoses looduse, spaade ja peresõbralike reisidega.

Birštonas, Leedu

Birštonas asub Leedu kahe suurima linna, Vilniuse ja Kaunase vahel. Linn on ideaalne nädalavahetuse perereisi sihtkoht, mis meelitab ostlemise, rahvakultuuri ja traditsiooniliste roogadega. Birštonas asub kaunis Nemunas Loopsi regionaalpargis, mis pakub peredele sobivaid aeglases tempos süstamatku. Jõekaldad ootavad jalutama ning piirkonda saab avastada ka rendiratta sadulast. Samuti on Birštonases mitmeid iluteenuseid pakkuvaid spaasid.

Haapsalu

Armas väikelinn Haapsalu on täis kohvikuid, restorane, rohelust ja mõnusat vanakooli sarmi, samuti asuvad linnas liivarand ja promenaad. Armastatud kunstnikule Ilon Wiklandile, kelle tööd on tuntud Astrid Lindgreni raamatutest, on siin pühendatud külalistekeskus, mis rõõmustab nii lapsi kui täiskasvanuid. Keskuses saad tutvuda Katuse-Karlssoni ja teiste raamatutegelastega. Veidi kõhedamat tegevust pakuvad ajaloolised Haapsalu linnusevaremed, kus saad teada Eesti kuulsaima kummituse – Valge Daami – saladuse.

Otepää

Otepää sobib ideaalselt vaikseks nädalavahetuseks looduse keskel, kuna siin on küllaga võimalusi küngaste vahel matkamiseks ning looklevate teede ja ilusate järvede avastamiseks. Pühajärve liivased kaldad kutsuvad päikesekummardajaid, aktiivsemat puhkust hindavad pered saavad aga Otepää linnas asuvas seikluspargis päev otsa lõbutseda, kusjuures kõige pisemaid ootab spetsiaalselt lastele mõeldud turvaline rada. Meeldejääva ja tegusa puhkuse veetmisele aitavad kaasa kanuu-, süsta- ja paadilaenutuse võimalused.

Rakvere

Tänu Rakvere spaakultuurile saab kogu pere siin lõõgastuda ja lõbutseda. Eesti suuruselt viiendas linnas on aga ka mõned just lastele mõeldud huviväärsused. Laste politseimuuseumis saavad väikesed külastajad detektiivi mängida ning terve perega politseivormi selga proovida, sõrmejälgede võtmist õppida ja kriminaalseid juhtumeid lahendada. Muljet avaldav Rakvere linnus viib puhkajad aga ajas tagasi, kuna kohapeal tegutsev teemapark tutvustab 16. sajandi elu-olu. Nii suured kui väikesed külastajad saavad rüütliteks ja sõdalasteks riietudes põneva päeva veeta, õppides tundma ajalugu ja vaadates erinevaid esinejaid.

BOOKING.COM’IST:

Booking.com on maailma juhtiv sait internetis hotellide ja muu majutuse broneerimiseks. See garanteerib parima hinna igat tüüpi majutusele, väikestest eraettevõtetest viie tärniga luksushotellideni. Külastajad pääsevad Booking.com’i veebisaidile ligi alati ja kõikjal nii arvuti, mobiiltelefoni kui ka tahvelarvuti kaudu ega maksa kunagi broneerimistasu.

Booking.com’i veebisait on saadaval 43 keeles ning valikus on enam kui 1,2 miljonit hotelli, apartementi, kodumajutust ja muud, sealhulgas üle 675 000 puhkemaja kokku 227 riigis ja territooriumil üle kogu maailma. Saidil on üle 119 miljoni arvustuse, mille külastajad pärast oma peatumist on jätnud ja tänu sellele on Booking.com kogu maailmas atraktiivne nii puhkuse kui töö eesmärgil reisijate seas.

Booking.com’il on üle 20 aasta pikkune kogemus, üle 15 000 pühendunud töötaja enam kui 199 kontoris üle maailma ning ööpäevaringselt töötav klienditeenindus, mis tagab parima teeninduse külastajate emakeeles.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri