Jaga seda postitust

Phuketi üks parim rand on Paradise beach

Paradise beach on kõige mõnusam vahetult enne turismi kõrghooaega

Phuket on Tai üks populaarseim turismisihtpunkt ning seepärast on see ka ülerahvastatud. Kui satud Phuketi saarele ajal, mil tipphooaeg pole alanud, tasub põigata Paradiisi randa. See on vaid mõne minuti autosõidu kaugusel Patongist. 

Paradiisi rand (Paradise beach) on erarand ja madalhooajal pääseb sinna tasuta, ent kõrghooajal on rand tasuline. Kahjuks sel ajal ka ülerahvastatud. Näiteks oktoobri alguses on see parim paik, kus aega veeta. Rahvast on väga vähe ja rand puhas. Puhas on see rand ka muul ajal, ilmselt üks puhtamaid Phuketil.

Paradiisi randa pääseb Patongist taksoga ja kõrghooajal käivad sinna eraldi liinisõidukid. Loomulikult võib ka ise rolleri või tsikliga minna, aga kel pole rollerisõidu kogemusi, neile teadmiseks, et teel on paar üsna järsku tõusu ja langust, kus tuleb olla ettevaatlik.

Rand on suletud alal. Kõigepealt tuleb läbida nn kontrollpunkt, kus kontrollitakse koti sisu ja pannakse kirja su nimi. Oma söögi ja joogiga randa ei pääse. Kõike saab osta kohapeal.

Kontrollipunktist viib järsust nõlvakust alla randa lahtise kastiga auto. Ise randa jalutada ei saa. See tundub tülikas, aga kuna tegu on erarannaga, siis seepärast hoitakse seal korda ja soovitakse veenduda, et kellegagi midagi ei juhtuks.

Kohapeal on mitu restorani, mille hinnad ei ole just odavad, aga see-eest on kõik saadaval – pitsad, burgerid, kohalik toit, õlu, kokteilid, kohvi, tee jne. Rannas saab duši all käia, seal on korralikud WC-d, ka kauplused, rannavalve ja rannatarvete laenutus.

Rand on mõistliku sügavusega ja seal on ka lastel hea supelda. Paradise beach jaguneb kaheks väikseks rannaks, mida ühendab jalgrada. Teise randa saab minna ka rannavees jalutades.

Paradise beachile tasub minna kogu päevaks, siis läheb ka kulutatud raha asja ette. Kui reisieelarve on väike, siis leiab Phuketil loomulikult teisi paiku.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri