Jaga seda postitust

Piiriületuste arv suurenes 11%, Venemaalt tulijate hulk aina kasvab

Poolaastaga kasvas Eesti välispiiri ületanud inimeste arv 3,3 miljonini, varasemast enam on nii Venemaalt kui ka teistest riikidest saabujaid.

Politsei- ja piirivalveameti integreeritud piirihalduse büroo juht Helen Neider-Veerme märkis, et kuue kuuga registreeriti 3,3 miljoni inimese õhu-, mere või maismaapiiri ületus, mis on 11% enam kui mullu samal ajal.

“Ühelt poolt on taas tõusma hakanud Venemaalt saabunud turistide arv. Samas lisandus kevadel uus liinilend Suurbritanniasse ning paranenud on ka liinilendude ja ristluslaevade üldine täituvus,” selgitas ta.

Enam kui pooled piiriületajatest saabuvad euroliidu välistest riikidest, iseäranis Venemaalt, ning pea kolmandik on ELi kodanikud.

Neider-Veerme tuletas meelde, et Euroopa Liidu välispiiri ületamisel peab reisijal kaasas olema kehtiv reisidokument. Kolmanda riigi kodanikul, kes reisib viisaga, tuleb lisaks jälgida viisa kehtivus- ning lubatud viibimisaega. Viisa kehtivuse lõppemise ajaks või lubatud viibimisaja lõppedes on välismaalane kohustatud Eestist lahkuma.

Poole aasta jooksul ületas välispiiri 497 157 sõidukit, mida on samuti rohkem kui eelneval aastal. “Sõidukiga välispiiri ületades peab autojuht olema kaine, sõiduk tehniliselt korras ja kaasas olema auto dokumendid. Neile, kes reisivad Eestist välja sõidukiga, soovitame piiriületuseks kindla aja ette broneerida veebilehel www.eestipiir.ee. Broneeringuta sõidukitel tuleb piiriületuseks aega oodata elavas järjekorras, mis puhkuste ja pühade perioodil on mõnevõrra pikem,” märkis Helen Neider-Veerme.

Ta lisas, et kontroll piiripunktis ei tähenda üksnes dokumentide uurimist ja sujuva piiriületuse tagamist. “Poole aasta jooksul suunasime piirilt tagasi 541 välismaalast, kel puudus viisa, elamisluba, muud dokumendid või piisavad elatusvahendid Eestis viibimiseks,” tõdes Neider-Veerme.

Enim sisenemiskeelde väljastati Venemaa Föderatsiooni kodanikele, seda enam kui 300 juhul. Mullu samal ajal suunati piirilt tagasi 381 välismaalast.

Lisaks tabati poole aastaga piirikontrolli käigus 95 tagaotsitavat, mida on samas suurusjärgus kui mullu samal ajal.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri