Jaga seda postitust

Põhja-Korea viis pinged uuele tasemele, tulistades ballistilise raketi üle Jaapani

Põhja-Korea tulistas täna välja ballistilise raketi, mis lendas üle Jaapani. Jaapani peaministri Shinzo Abe sõnul on see tõsiseim oht, mis riiki kunagi ohustanud.

Rakett tulistati välja kohaliku aja järgi mõni minut enne kl 6 hommikul. Ballistiline rakett lendas üle Hokkaido saarel asuva Erimo linna, purunes kolmeks tükiks ja kukkus Vaiksesse ookeani Jaapani rannikust umbes 1180 km kaugusel. Rakett lendas umbes 14 minutit.

Pentagoni pressiesindaja Rob Manning ütles, et Põhja-Ameerikale otsest ohtu polnud.

Jaapani peaministri Shinzo Abe sõnul oli tal 40-minutine telefonivestlus USA presidendi Donald Trumpiga. USA ja Jaapan kutsusid kokku ÜRO julgeolekunõukogu erakorralise koosoleku.

Rakett lasti välja Põhja-Korea pealinna Pyongyangi lähistelt, mis on CNNi teatel erandlik.

CNNi reporter Will Ripley, kes on praegu Pyongyangis, rääkis, et kella 9.45 ajal polnud põhjakorealastele raketi väljatulistamisest veel teatatud.

Lõuna-Korea vastas naabri ähvardusele jõuliselt. F-15K hävituslennukid viskasid demonstratiivselt oma pommitusalale kaheksa ühetonnist MK-84 pommi, et näidata, milline on riigi võime Põhja-Koread rünnaku korral karistada.

Kolm päeva tagasi tulistas Põhja-Korea välja kolm ballistilist lühimaaraketti, millest ühe start ebaõnnestus.

Tänane juhtum oli esimene kord pärast 1998. aastat, kui Põhja-Korea tulistas raketi üle Jaapani maismaa. 19 aasta eest viis see rakett orbiidile satelliidi, märkis CNN.

Põhja-Korea on sateliite orbiidile lennutanud ka 2012. ja 2016. aastal. Mõlemal korral kukkusid satelliitide kanderaketi osad Jaapani vetesse. Ekspertide sõnul võis Põhja-Korea mõlemal korral katsetada samasugust tehnoloogiat, mida kasutatakse ballistiliste rakettide juures.

Jaga seda postitust

1 kommentaar

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri