Jaga seda postitust

PROOVI JÄRELE: Digikaart näitab kogu maailmas just sulle sobiva ilmaga paiku

Sobiv ilm on puhkusereisi sihtpaika valides üks tähtsamaid argumente. Kui oled rändaja, kes tahab olla kindel, et puhkusepaigas on nädala ööpäevane keskmine õhutemperatuur näiteks vahemikus 15-29 kraadi ja vihma võiks sadada ainult ühel päeval, siis nüüd saad interaktiivselt kaardilt need paigad üles leida.

Reisiportaal proovis Ryan Whitakeri loodud kaarti just nende näitajate järgi. Tulemust näeb allpool.

Endine struktuuripäringukeele SQL programmeerija Whitaker lõi selle platvormi pärast seda, kui avastas, et just sel moel reisijaid aitavaid ilmaandmeid ei olnud veebist palju leida.

Whitakeri sõnul on veebist võimalik otsida teavet nagu “parimad paigad, mida külastada kindlal kuul või parim aeg külastada mõnd linna”. Samuti võib leida väga kohakeskset infot sündmuste kohta. See jättis mehele mulje, et need rakendused on loonud inimesed, kellel tegelikult ei ole palju teavet valitud sihtpaikade kohta.

Tal aga on. Whitaker võttis USA rahvusliku ookeani ja atmosfääri agentuuri kümne aasta andmebaasi, lisas ilmastikuandmeid rohkem kui 10 000 mõõtejaamast kogu maailmas ja ühendas need interaktiivse kaardiga.

Nii joonistub välja tohutu hulk infot keskmistest ilmaoludest aastatevahemikus 2007-2017. See ei pruugi olla alati ülitäpne teave, aga valim on siiski esinduslik ning ilm on valitud sihtpaigas kaardil näidatule väga ligilähedane.

Whitaker tunnistas Travel and Leisure’ile, et kaardi võimel näidata täpset infot on mõned piirangud, kuna osa ilmajaamu, eriti arenguriikides, ei avalda alati sademete andmeid, ent üldjoontes peaks see siiski olema reisi planeerijale heaks abimeheks.

Proovi kaarti siit.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri