Jaga seda postitust

Puhtust armastavale reisijale mõeldi välja baktereid tappev pisirobot

Kui heidad hotellis voodisse linade vahele, ei tea sa iial, kui puhtad need on, kuigi voodipesu on üldjuhul pestud ja triigitud. Kui puhtuses kahtled, siis tasub mõelda ühe huvitava abimehe soetamisele. 

See on pisike lapik robot, mis roomab voodis teki peal või selle all ja tapab silmale nähtamatuid baktereid-pisikuid. 

CleanseBoti nime kandva leiutise mõtles välja USA idufirma Ventur Studio ja see tundub olevat puhtusejüngrist ränduri jaoks päris asjakohane kaaslane. Seda enam, et robot on üsna väike, kerge (220 gr) ja kotis palju ruumi ei võta. 

F: Ventur Studio

Kuidas see töötab? 

CleanseBotil on neli UV-kiirguse lampi, mis valgustavad linu. Pisikuvastased, bakteritsiidsed UV-lambid on efektiivsed steriliseerimise vahendid. Need kiirgavad UVC-lainepikkustel ja hävitavad õhus lenduvaid või kõiksugu pindadel olevaid mikroorganisme. 

Robotil saab valida 30- või 60-minutise töötsükli. Tänu sensoritele sõidab robot voodi peal ja linade vahel nii, et ei kuku üle ääre alla. 

Tootja lubab, et CleanseBot hävitab 99,99 % kõikvõimalikest bakteritest. 

CleanseBot on ka mujal kui reisimisel kasutatav. Näiteks sobib see kodus arvutiklaviatuuri, teleripuldi, laste mänguasjade või tualettruumi puhastamiseks. Robotit saab kasutada ka näiteks akupangana mobiiltelefoni laadimiseks. Roboti tööaeg on kolm tundi, laadimisele kulub neli tundi.

CleanseBot tootjad said toetust Kickstarteri kampaaniast, mis lõppes jaanuaris. Ventur Studio kogus ühisrahastusena ligi 1,6 miljonit eurot. Esimesed robotid loodab ettevõte tellijatele saata aprillikuus. 

Vaata videost, kuidas robot töötab.


Jaga seda postitust

1 kommentaar

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri