Jaga seda postitust

Rahvusraamatukogus algab neljapäeval Tallinna Raamatumess

Kuuendat korda peetav Tallinna Raamatumess on pealinna kultuurielus kolmepäevase programmiga juba kanda kinnitanud. Oma publik, kes sündmusi pikisilmi ootab, on tekkinud nii avapäeva kirjandusfoorumil, mis tänavu kannab pealkirja „Kirjandusmälu 2,0“, kui ka tüpograafiaseminaril „Kirjak“.

Lisaks kahele suurele põhisündmusele toimub 19.-21. aprillil Eesti Rahvusraamatukogus mitukümmend väiksemat, millest tasuks välja tuua erisuguseid koolitusi, mis mõeldud nii autoriõiguste müügist, säilituseksemplariseadusest kui ka uutest lasteraamatutest või lapse lugemisoskuste arendamisest huvitatutele.

Messil on alati mõeldud ka lastele, kellele on avatud oma ala. Nii on neil tänavugi võimalik kohtuda mitme lastekirjanikuga, osaleda otsimis-, ring-, tähe- ja lauamängudes ning muinasjututunnis. Laupäeval toimub lastehommik, avatud on meisterdamisnurk.

Kindel suund ja kvaliteet on messil alati olnud ka venekeelse kirjanduse tutvustamisel – nii sellel, mis tõlgitud eesti keelde kui ka vastupidi. Eraldi vestlusringis arutataksegi tänavu eestikeelse kirjanduse kättesaadavust vene keeles.

Messipäevad ei too raamatukokku ainult publikut, vaid meelitavad kokku ka spetsialiste. Nii peavad selle käigus omi kohtumisi ja koolituspäevi, mis osaliselt on avatud ka laiemale huvilisteringile, nii emakeeleõpetajad kui ka rootsi keele spetsialistid.

Uusi raamatuid esitlevad ja autogramme jagavad tänavu näiteks Tiit Made ja Timo Laine.

Krimikirjandusest huvitatutel tasub tulla kuulama kirjandusklubi ja luulehuvilistele on mõeldud romantiline luulekava.

Paljud tulevad neil päevil raamatukokku ka lihtsalt raamatuid uudistama ja ostma, sest teavad, et fuajees pakuvad oma teoseid hea hinnaga üle 30 kirjastuse ning messimelu on miski, mis tekitab raamatuhuvilistel kokkukuuluvustunde.

Tutvu raamatumessi programmiga!

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri