Jaga seda postitust

Rahvusvaheline reisiuuring: sel sügisel tasub reisida kauni vanalinnaga Tallinna

Juhtiv majutusportaal Booking.com analüüsis enda kogutud hinnaandmeid ning rahvusvaheliste reisijate kirjutatud soovitusi, et reastada kaunite vanalinnadega sihtkohad, mille külastamine on sügisel kõige taskukohasem. Maailma esikümnesse jõudis ka Tallinn.

Linnade ja kohalike huviväärsustega tutvumise lühireisid on kaks kolmest kõige populaarsemast reisitüübist sel aastal*. Pea pooled rahvusvahelistest reisijatest leiavad, et ajalooliste paikade külastamine on üks olulisemaid põhjuseid reisimiseks, seega tasub nende nende nõu kuulda võtta ja ka ise vanalinnades munakiviteedel jalutades elavat ajalugu kogeda**.

Järgnevalt toome ära kümme kauni vanalinnaga sihtkohta üle maailma, mida soovitatakse uuringu põhjal sel sügisel külastada.

Kotor Montenegros

Kotori vanalinn kuulub UNESCO maailmapärandi nimekirja, olles ühtlasi üks paremini säilinud keskaegseid linnu Aadria mere piirkonnas. Kui ronid San Giovanni kindlusesse, avaneb sealt kaunis vaade vanalinnale; samuti tasub paadiga sõita Kotori lahes asuva kuulsa roomakatoliku kiriku Chiesa della Madonna dello Scarpellojuurde.

Millal minna: kui soovid hoiduda rahvamassidest ning kruiisituristidest, tasub Kotori külastada väljaspool juuli ja augusti kõrghooaega. Hinnad on alates novembrist kuni 50 protsenti soodsamad ning päikeselised ilmad pole selleks ajaks veel täielikult otsa saanud.

Nürnberg Saksamaal

Baierimaa suuruselt teine linn on oma keskaegse arhitektuuri, punase katusega hiiglasliku kindluse ja mitmete ajalooliste paikadega õdusam ja rahulikum alternatiiv oma suurele sõsarale Münchenile. Avasta Saksamaa ajalugu raudteemuuseumis või Saksa kultuurile keskendunud muuseumis Germanisches National Museum, kus asub ka maailma vanim gloobus.

Millal külastada: Nürnbergi hinnad on septembri ja novembri vahel stabiilselt madalad. Kui otsustad septembrikuise külastuse kasuks, võid osa saada ka igaaastasest folgifestivalist, samas kui hinnad on kuni 40 protsenti soodsamad kui tipphooajal.

Šibenik Horvaatias

Šibenik on turistide seas vähem tuntud, kui Split ja Dubrovnik, kuid vähemalt sama muljetavaldav –tegu on vanima horvaatide poolt asutatud linnaga Aadria mere ääres. Külasta kaunist Sv. Jakova katedraali, sõida praamigalähedalasuvatesse kaluriküladesse, et osta korallidest ehteid või naudi lihtsalt Dalmaatsia ranniku vaadet nautides värskendavaid jooke.

Millal minna: septembris on temperatuur ikka veel üle 20 soojakraadi ning hinnad on tipphooajaga võrreldes kuni 40 protsenti soodsamad. Novembrist märtsini kukuvad hinnad veelgi madalamale, olles kuni 80 protsenti soodsamad kui suvekuudel. 

Tallinn

Tallinna 14. sajandist pärit vanalinn on oma keskaegsete tornide, viltuste katuste ja peidetud siseõuedega kui muinasjutust välja astunud. Nagu muinasjuttudes ikka, on sellel ka tume külg – munakivide all asub maa-aluste kaitsetunnelite süsteem, mille külastajad saavad osa Eesti ajaloo hilisemast perioodist, alates 17. sajandi Rootsi okupatsioonist kuni Teise maailmasõja pommivarjenditeni.

Millal minna: kõrghooaeg kestab maist septembrini ning sel ajal on hinnad stabiiliselt kõrged. Samas võib Tallinn olla hilissügisel veelgi maagilisem, seega külasta seda novembris, et turistide massidest pääseda ning nautida tipphooajaga võrreldes kuni 20% soodsamaid majutushindu. 

Caceres Hispaanias

Cacerese vanalinn on sajandeid olnud Camino de Santiago palverännaku üheks tipphetkeks ning kuigi seriaali „Troonide mäng“ filmimispaigana on see ligi meelitanud ka teist tüüpi palverändureid, on see siiski veel meeldivalt väheste turistide ja ning suveniiripoodidega sihtkoht. Samuti on see tapade poolest kuulus piirkond, kus tihtipeale saab iga joogiga kaasa väikese suupiste ning õhtusöögist võib kujuneda hoopis hiliste tundideni kestev jalutuskäik kitsastel munakivitänavatel.

Millal minna: täiuslik ilm on Cacereses kevadel ja varasügisel, sel ajal on ka majutushinnad kõrgeimad. Kui aga ootad reisiga novembrini, langevad hinnad kõrghooajaga võrreldes kuni 25% madalamale.

Bergamo Itaalias

Lombardias asuva Bergamo südalinnast leiab vana linnamüüri Citta Alta, mida ümbritsevad massiivsed kindlustused. Kõnni ringi UNESCO maailmapärandisse kuuluvate 16. sajandist pärit linnamüüride vahel või naudi ajalooliselt köisraudteelt avanevaid vaateid. Lombardia köök on tuntud tugevamate roogade poolest, mis sobivad suurepäraselt jahedamate sügispäevadega.

Millal minna: madalhooaeg algab novembris, mil hinnad on umbes 20% soodsamad kui kalleimatel kuudel.

San Antonio de Areco Argentiinas

Argentiina pampade keskel asuvas väikelinnas San Antonia de Areco võib ikka veel tunda Lõuna-Ameerika kauboide ehk gautšode ajastu hõngu. Linn asutati 1730. aastal ning seda tasub külastada kõigil, kes soovivad suunduda Buenos Airesest ühepäevareisile või ka neil, kes soovivad lihtsalt lähistroopilist rohtlat avastada. Külasta gautšode muuseumi, et saada Lõuna-Ameerika kauboitraditsioonide kohta rohkem teada; jaluta ringi 18. sajandist pärit koloniaalajastu tänavatel või külasta mõnda lähedalasuvat rantšot.

Millal minna: hinnad on kõige kõrgemal jaanuaris, veebruaris ning juulis. Samas oktoobris ja novembris on hinnad kuni 20 protsenti madalamad kui tipphooajal. Novembris tasub minna ka juba seetõttu, et võtta osa nädal aega kestvast gautšode ratsustamisoskustele ja kultuurile pühendatud festivalist Fiesta de la Tradición.

Pendleton Oregonis, USAs

Pendletoni linn on tuntud ruuduliste flanellsärkide poolest, samuti on see koduks ühele maailma kuulsaimale rodeoüritusele. Selles ehtsas Metsiku Lääne piirilinnas on võimalik osa võtta salaalkoholi valmistamise ajalugu tutvustavast ekskursioonist, külastada Woolen Milli puuvillavabrikut või saada muuseumis Tamástslikt Cultural Institute ülevaade linna loomise ajaloost põliselanike perspektiivist.

Millal minna: kõrghooaeg kestab juulist septembrini, selle tipphetkeks on Pendletoni Round-Up Rodeo. Hea aeg külastamiseks on oktoobrikuu, kuna majutushinnad on kõige kallima kuuga võrreldes 25 protsenti soodsamad ning Walla Walla veinipiirkonnas on viinamarjasaagikoristus täies hoos.

Oatlands Tasmaanias, Austraalias

Oatlands on omapärane ajalooline linnake, mida tasub Tasmaania ringreisil kindlasti külastada. Tegu on saare ühe vanima asustatud punktiga ning külastajatele näidatakse eurooplastest asunike poolt 19. sajandil rajatud 138 kivimaja, mis annavad linnapildis ikka veel tooni. Võta osa peatänava ümbruses toimuvast giidita ekskursioonist, samuti tasub külastada Austraalia ainsat koloniaalajastust pärinevat ning ikka veel töötavat tuuleveskit.

Millal minna: pole ilmselt üllatus, et hinnad on kõige kõrgemad Austraalia suveperioodil (detsember, jaanuar). Selleks, et saada kõrghooajaga võrreldes kuni 20 protsenti soodsamat majutust, tasub Oatlandsi külastada oktoobris või novembris.

Pingyao Hiinas

14. sajandil rajatud Pingyao linnamüür on suurepäraselt säilinud ning tänapäeval ka UNESCO maailmapärandi nimekirja kantud. Selle ajalooline välimus on pärit Mingi ja Qingi dünastiate ajast ning tuhande aasta vanuses kirjandustemplis on võimalik Konfutsiuse filosoofiast aimu saada. Samuti on võimalik matkata mööda müüre ja vahitorne.

Millal minna: hinnad on Hiina uue aasta tõttu kõrgeimad jaanuaris ja veebruaris ning ka suvel juulis ja augustis. Kõige soodsamad majutushinnad on Pingyaos septembri ja detsembri vahel. Kõige vaiksem (ja soodsam) on linn detsembris, mil võrreldes kõrghooajaga tuleb majutuse eest maksta 30 protsenti vähem. Kui sul veab, võid seda iidset linna näha ka kauni lumevaibaga kaetuna.


* Sõltumatu uuring viidi läbi Booking.com-i tellimusel viimase 12 kuu jooksul reisinud või järgmise 12 kuu jooksul reisida plaanivate täiskasvanute seas. Kokku vastasid küsitlusele 2017. aasta oktoobris 56 727 inimest (2000 ja rohkem vastajat oli Argentiinast, Austraaliast, Brasiiliast, Kanadast, Tšiilist, Hiinast, Kolumbiast, Saksamaalt, Hispaaniast, Prantsusmaalt, Hong Kongist, Indoneesiast, Indiast, Itaaliast, Jaapanist, Lõuna-Koreast, Mehhikost, Malaisiast, Hollandist, Portugalist, Venamaalt, Singapurist, Taist, Taiwanist, Suurbritanniast ja USAst. 1000–2000 vastajat oli Taanist, Horvaatiast, Rootsist ja Uus-Meremaalt).

** Metodoloogia: sihtkohtade laiem nimekiri loodi Booking.com-i ehtsate külastajate jagatud soovituste põhjal, milles mainiti märksõna „vanalinn“. Seejärel analüüsiti seda nimekirja hindade, geograafia ja hooajalisuse põhjal. Hinnaandmete analüüsil võeti aluseks 3 ja 4 tärniga majutusasutused 2017. aasta seisuga. 


BOOKING.COM-ist

1996. aastal Amsterdamis väikese Hollandi idufirmana alustanud Booking.com BV on kasvanud üheks maailma suurimaks reisimisega seotud e-kaubanduse ettevõtteks. Booking.com kuulub Booking Holdings Inc (NASDAQ: BKNG) gruppi ja sel on 70 riigis asuvas 198 kontoris enam kui 17 000 töötajat.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri