Jaga seda postitust

Rändlustasude kaotamine on juba hakanud muutma eurooplaste mobiiltelefoni kasutamise harjumusi

rändlustasu

F: Pixabay.com

Täna avaldatud Eurobaromeetri kiiruuringu kohaselt peab suur enamik Euroopa elanikke lisatasuta rändlusteenust kasulikuks.

15. juunil 2017 jõustunud ELi uue rändluseeskirja kohaselt saavad tarbijad euroliidu piires välismaal olles mobiiltelefoni kasutada samadel tingimustel kui kodumaal, st lisatasudeta.

Uuringust selgub, et 71% eurooplastest teavad, et rändlustasud on kaotatud ja 72% ütlesid, et neile endile või nende tuttavaile on sellest kasu. Teadlikkus on veelgi suurem nende hulgas, kes on välismaal käinud pärast 15. juunit: 86% inimestest on muudatusega kursis.

“On näha, et ka ELis reisides meeldib inimestele kasutada mobiiltelefoni nii, nagu nad kasutaksid seda oma kodus, kartmata saada šokeerivat arvet,” märkis digitaalse ühtse turu eest vastutav Euroopa Komisjoni asepresident Andrus Ansip. “Ja mobiilsideoperaatorid investeerivad võrkudesse, et reageerida suurenenud nõudlusele. Meie uued telekommunikatsioonieeskirjad soodustavad selliseid investeeringuid ning Euroopa Parlament ja liikmesriigid peaksid need vastu võtma võimalikult kiiresti.”

Eurobaromeetri kiiruuring rändluse kohta tehti augusti lõpus, pärast peamise puhkusteperioodi lõppu. Selle tulemustest selgus, et esimesel suvel pärast ELis rändlustasude kaotamist on inimeste välismaal mobiiltelefoni kasutamise harjumused hakanud muutuma.

Selliste reisijate osakaal, kes kasutasid rändluse ajal mobiilandmesidet samavõrd kui kodumaal viibides, kahekordistus pärast 15. juunit 2017 ja ulatus 31%ni (nende seas, kes olid reisinud mõni kuu varem, oli see näitaja 15%).

Selliste reisijate osakaal, kes ei ole kunagi välismaal mobiilandmesidet kasutanud, langes pärast 15. juunit 2017 poole võrra (21%) võrreldes sellele kuupäevale eelnenud kuudega (42%).

Üldiselt piirataksegi nüüd mobiiltelefonikasutust välismaal vähem kui varem; nüüd on välismaal olles telefoni väljalülitajaid 12%, enne 15. juunit oli aga 20%.

Mobiilsideoperaatorid on juba märganud reisijate harjumuste muutumist. Mitu ettevõtjat on teatanud, et just tänu reisivatele inimestele on andmeside maht oluliselt kasvanud, ületades 2016. aasta suve näitaja sel suvel kolme- kuni kuuekordselt ja mõnel juhul veelgi rohkem.

Kuigi osa sellest kasvust tuleneb andmeside mahu iga-aastasest suurenemisest riigisisesel turul, võib suurt osa sellest ikkagi seostada uue rändluskorraga.

Suurenenud on ka rändluskõnede maht, kuigi mõnevõrra vähem. Igatahes on turismipiirkondade mobiilsideoperaatorid teatanud, et teevad võrkudesse suuri investeeringuid, et kasutada ära võimalused, mis tulenevad reisijate nõudluse suurenemisest.

Vaata ka:

Teave internetis rändlusteenuse kohta

Kolme ELi institutsiooni ühisavaldus

Korduma kippuvad küsimused

Üksikasjalik teabeleht: kuidas see toimib?

Allikas: Komisjoni Esindus Eestis

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri