Jaga seda postitust

Reedel algab Luige maaelulaat

Selle nädala reedest pühapäevani peetakse Luigel Põhja-Eesti üht suurimat, Luige maaelu näituslaata.

Aiandus- ja käsitöölaat on suunatud ennekõike kodude ja aedade sisustamisele. Esindatud on rikkalik kodumaine seemne-, taime-, lille-, vilja-, ilupuude ja -põõsaste istikuvalik ning õuekujunduskaupade valik. Laadal pakutava kauba sortiment ulatub seemnetest kuni saunade, kodudeni ja autodeni.

Laat on kodumaine, kuna laadal osalejaid on igast Eesti maakonnast ja pakutava kauba osas on eelistatud eestimaist kaupa ja eestimaiseid kauplejaid.

Maaelu näituse puhul on tegemist Baltimaade suurima kodu- ja eksootiliste loomade, lindude ja mere- ning tiigikalade näitusega, mis annab suurepärase võimaluse tutvuda Eesti maaeluga, koos annuse eksootikaga.

Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu tutvustab piima- ja lihaveiseid. Tublimad lamba- ja kitsekasvatajad toovad kohale eri lamba- ja kitsetõud.

Estfarm Tartumaalt tutvustab kodulindusid ja küülikuid. Erinevad kalad püüab ja toob kohale kalakuningas Mati Vetevool, haruldasi tiigikalu eksponeerib Jaaniraotu talu Võrumaalt.

Eksootilisi loomi nagu jaanalinnud, alpakad ja kängurud näitab Muhu Jaanalinnufarm ning linde ja roomajaid tutvustab Reinu talu Pärnumaalt. Samuti on võimalik näituslaadalt endale loomi tellida või osta.

Maaeluga tutvumiseks on lisaks eelnevale võimalik vaadata ka nt lehmalüpsmist, lambapügamist, lihaveiste hindamist, hea õnne korral ka lindude munemist.

Mõnusaks ajaveetmiseks ja kõhutäitmiseks on näituslaadal ka külastajate poolt hinnatud toidutänav, kus pakutakse kodumaiseid toiduaineid ja tooteid.

Peredele mõeldes on sel aastal lasteala suurenenud ligi kaks korda. Lisaks vahvatele võistlustele on lastele püstitatud ka eraldi telk – Meistrite Töökoda –, kus lapsed koos oma vanematega saavad meeldivalt ning õpetlikult aega veeta.

Väikestele on ka ponisõit, batuudid, gyroskoop ja skyjump ning sel aastal esmakordselt ka veeatraktsioonid. Kes soovib tibu, kana, küüliku või kitsetallega poseerida, siis see võimalus on samuti olemas. Need positiivsed emotsioonid aitab talletada professionaalne fotograaf, kellelt saab mälestuseks kvaliteetfoto.

Esimest korda on püstitatud laadale kogukonnatelk, kus Kiili valla ettevõtjad ja külaseltsid tutvustavad oma tegevusi. Laadameeleolu hoiab üleval Peep Raun.

Näituslaat on avatud kolmel päeval, et igaüks leiaks sobiva aja näituslaada külastamiseks. Nädalavahetuseks maalesõitjad ja avarama äraolemise soovijad saavad näituslaata külastada reedel kuni kella 19ni, laadamelu nautlejad aga laupäeval ja pühapäeval, mil näituslaadal saab veeta ka toreda emadepäeva.

Kuna tipptundidel (kl 11-13) võib paratamatult tekkida ummikuid ja järjekordi, siis soovitavad korraldajad võimalusel näituslaada külastamine sättida varasemale või hilisemale ajale.

Laat on avatud:

  • reedel 12-19
  • laupäeval 9-17
  • pühapäeval 9-16
  • Pilet 5€
  • Õpilane, pensionär 3€
  • Perepilet 12€

Luige näituseväljak asub Tallinn-Viljandi maantee 7. kilomeetril. Ühistranspordi liikumisgraafikut (bussid 116 & 219) näeb Tallinna ja Harjumaa ühisest sõiduplaanistvõi peatus.ee portaalist.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri