Jaga seda postitust

Reisilt tulles on oluline minna testima ja jääda eneseisolatsiooni

Koolivaheaja reisilt tulles on oluline kasutada kõiki vajalikke ohutusmeetmeid: käia testimas ning jääda eneseisolatsiooni, seda on oluline järgida ka lastel ja noortel. Riike, kust naastes ei pea jääma isolatsiooni, on praegu vaid üksikuid.

„Me peame olema väga ettevaatlikud, et pärast koolivaheaega ei kasvaks koroonaviiruse uute tüvede levik,“ ütles haridus- ja teadusminister Liina Kersna. „Ma olen väga tänulik, et paljud pered võtsid tõsiselt soovitust veeta seekordne kevadvaheaeg Eestis. Võrreldes veebruari koolivaheajaga on seekord reisijate arv kordades väiksem. Siiski on paljud puhkusereisidel Egiptuses, Türgis või mõnes muus soojas riigis. Nii enda kui teiste kaitsmiseks on koju jõudes eriti oluline käia testimas ning pidada kinni isolatsioonireegiltest, et viirus ei jõuaks koolidesse ja lasteaedadesse.”

Valitsus on otsustanud, et kui koroonaviiruse näitajad jätkavad langustrendi, saavad alates 3. maist 1.-4. klassi õpilased üle Eesti naasta kontaktõppesse.

Tulles riigist, mida ei ole välisministeeriumi veebilehel madalama riskiga riikide hulgas nimetatud, peab õpilane jääma 10 päevaks eneseisolatsiooni või tegema mitte väiksema kui kuue päevase vahega kaks PCR-koroonatesti.

Esimese testi võib teha välisriigis kuni 72 tundi enne Eestisse saabumist või kohe pärast riiki jõudmist. Kooli, lasteaeda või huviringi võib naasta alles pärast teist negatiivset testitulemust.

Eesti riiki sisenedes tuleb täita piiriületaja ankeet, mille leiab Terviseameti iseteeninduse lehelt.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri