Jaga seda postitust

REISIPORTAAL HÕFFil: Haapsalu õõvafestivali avas tantsuetendus

Eile algas Haapsalu kultuurikeskuses 12. Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival. Avaürituseks oli kollide koledusvõistlus, mis kasvas madinaks koledate ja ilusate kollide vahel, kui viimased ootamatult üritusele saabuvad ja ühiskonnas käibiva suhtumise vastu – koletised ei või olla ilusad – protestivad.

Etenduse sisu võis võtta kui kujundit – mitu kohalikku vaimulikku saatsid festivali eel kaks avalikku kirja, milles muretsesid, et festival ei sobi Haapsallu ning linnavalitsus võiks toetada mõnda muud ettevõtmist.

Sel teemal on HÕFFil pühapäeval kell 14.30 Haapsalu kultuurikeskuse keldrisaalis arutelu, kuhu kutsuti ka vaimulikud, kuid kes teatasid, et loobuvad sellel osalemast.

Eilse tantsuetenduse autorid on tuntud koreograafid Rene Köster ja Madleen Teetsov-Faulkner.

Avamine jätkus kultuurikeskuse suures saalis, mille ekraanile jõudis esimest korda Euroopas musta huumoriga vürtsitatud stiilipuhas põnevusfilm „Väikesed kuritööd”. Filmi, mille peaosas on „Troonide mängu” staar Nicolaj Coster-Waldau, esitles Haapsalus ameeriklasest režissöör Evan Katz.

Pühapäevani kestva festivali programmist leiab kolme päeva jooksul kõige paremaid, värskemaid ja pöörasemaid õudus- ja fantaasiafilme, kultusklassikuid ja taasavastusi filmikunsti varakambrist. Esilinastub kaks uut Eesti filmi: Mart Sanderi õudusfilm „Juhuslik nimetaja” ja dokumentaalfilm „Tartu Video kroonikad”, mis annab ülevaate 1980ndatel alguse saanud põrandaalusest videokassetibuumist.

Kokku on festivali kavas 29 pikka filmi – rohkem kui kunagi varem. Lisaks võistlevad Haapsalus Euroopa parimad lühikesed õudus- ja fantaasiafilmid, millest parim pälvib maailmas väga hinnatud Méliès D’or´i ehk Kuldse Mélièsi nimelise preemia nominatsiooni. Samuti linastub lühikeste žanrifilmide eriprogramm „Väikesed luupainajad”. Tänavune festivali fookus on pühendatud fantastilistele olevustele.

Festivaliga kaasneb mitmekesine ürituste kava, kust leiab näiteks kummarduse tänavu meie seast lahkunud eesti ulme suurkujule Tiit Tarlapile, südaöise orienteerumismängu, peredele mõeldud õudusjuttude hommiku, heviaeroobika, öödisko „Kevad südames” ja Eesti ulme-, fantaasia- ja õuduskirjanduse näituse.

Jaga seda postitust

1 kommentaar

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri