Jaga seda postitust

REISIPORTAAL SOOVITAB: Juulikuus Askur Alasega Fääri saartele

Juulikuu on veel kaugel, aga praegu on mõistlik aeg broneerida reis Fääri saartele, mida on just juulis kõige sobivam aeg külastada. Reisiportaal soovitab selleks Go Travel korraldatavat reisi, mille giidiks on Askur Alas – Fääride üks parimaid asjatundjaid.

Olen on Askuri juhtimisel külastanud Islandit ja see oli üks väärt reis. Seepärast soovitan temaga ka Fääridele sõita.

Reisi aeg on 25.-30. juulil. Siis on Fääridel aasta tähtsaim festival ja rahvuspüha Ólavsøka: pidustused, kontserdid, spordivõistlused pealinnas Torshavnis, kui tuhanded fäärlased kõigilt saartelt tulevad Thorshavni kokku ja linn täitub rahvariietes inimeste, pidude, rahvalaulu ja -tantsuga.

Kliki pildil ja vaata fotogaleriid Fääridest:

IMG_6101 - Faroe Island / Kirkjubøur

Saartel näeb maalilisi kalurikülasid, mägesid ja koskesid, sadu meetreid kõrgeid vertikaalselt merre langevat kaljuseinu ja palju muid hämmastavaid vaateid. Ronitakse Fääride kõrgeima mäe Slættaratinduri (880m) otsa, et näha kogu saarestikku.
Jalutatakse kohta, kus järv näib hõljuvat ookeani kohal ja vesi langeb otse alla merre. Sõidetakse praamiga fotograafi ja lindude paradiisi Mykinesi, kus matkatakse ja vaadeldakse lunne.

Siin on Askur Alase üksikasjalik selgitus, mida Fääridel täpsemalt tehakse:

1. päev, 25.07, kolmapäev

Lennud Tallinn–Kopenhaagen 06:30 – 07:05, Kopenhaagen–Fäärid 12:30 – 13:45

SAABUMINE. KAUNEIM JUGA. TUTVUMINE PEALINNAGA

Vágari lennujaamas ootab meid oma buss. Haarame härjal kohe sarvist ja sõidame vaatama lähedalasuvat Fääride kaunimat, Múlafossuri juga, mis langeb püstloodselt kaljupangalt otse ookeani. Jalutame Gásadaluris ja Bøuris, et saada esmamulje tüüpilisest Fääri külast. Siis sõidame läbi tunneli põhisaarele, Streymoyle, pealinna Thorshavni, kus ööbime kõik ööd. Majutume ja sööme. Siis linnaekskursioon ja omal käel linnaga tutvumine.

2. päev, 26.07, neljapäev

MATK KÕRGEIMA MÄE OTSA: MAALILISED KÜLAD, KÕRGEIM KOSK

Sõidame Fääre avastama. Saksun on maaliline külake kauni kirikuga. Külastame 17. sajandist pärit talumajas asuvat Dúvugarðuri koduloomuuseumi, kus saab ettekujutuse muistsest elust.

Ka Tjørnuvíki peetakse üheks ilusamaks Fääri külaks, kus on mustaks võõbatud mätaskatustega majad. Siin on mõnus teha üks kodune kohv ja kook, mida võõraste saabudes tõttab kohe müütama üks kohalik külaelanik. Küla juurest tehtud fotol paistavad kauguses kivistunud trollid, Islandilt pärit Vanamees ja Vanaeit, kellele hakkasid Fäärid nii meeldima, et nad üritasid neid ära lohistada, kuid kivistusid hommikupäikse käes, nagu ikka juhtub.

Lähedal asub ka saarte kõrgeim kosk Fossá (140m), kus teeme fotopeatuse.

Jätkame sõitu naabersaarele Eysturoyle, kus ronime Fääride kõrgeima mäe Slættaratinduri (880m) otsa ja teeme pikniku. Matk kestab kokku kolm tundi ega vaja mägironimisoskusi, kuid nõuab ülemises otsas siiski veidi pingutamist. Tipust näeb ilusa ilmaga kogu saarestikku. Fäärlased tavatsevad siia ronida lühimal päeval, 21. juunil, päikesetõusu vaatama. Väidetavalt on mäe otsast isegi Island ära paistnud (550km) – see on kantud Guinnessi rekordite raamatusse, kuid tõestatud seda pole.

Edasi viib tee maalilisse Gjógvi külakesse, kust avanevad imelised loodusvaated. Gjógv tähendab kuru – külla lõikub sisse 200-meetrine kitsas abajas.

Tagasiteel külastame Við Áiri vaalatöötluskeskust, mis töötas aastail 1905-1984 ja on viimane säilinud omataoline põhjapoolkeral. Norrakad rajasid sellised üle maailma. Räägime fäärlaste vaalaküttimisest, mis pole nii ühemõtteline, kui paistab. Fäärlased ei küti suurvaalu, vaid traditsiooniliselt delfiinlaste hulka kuuluvaid grindasid. Õhtuks Tórshavni.

3. päev, 27.07, reede

MATK OOKEANI KOHAL HÕLJUVA JÄRVE JUURDE

Tänase päeva nael on Bøsdalafossuri kosk ja saare suurim järv Vatnið, mis tähendabki „järve“. Järv asub otse ookeani kohal, veepiirist umbes 30 meetrit kõrgemal kaljude peal, ja näib justkui ookeani kohal hõljuvat. Järvest langeb vesi joana otse ookeani. Selleks, et seal käia ja seda ebaharilikku vaadet näha ja pildistada, peame tegema paaritunnise matka (edasi-tagasi 5km), mis ei nõua pingutust.

Pärast matka sõidame Kvívíki, kus tutvume välja kaevatud ja markeeritud viikingite pikkmajaga ja räägime viikingite ajaloost ja elustiilist.

Seejärel sõidame Kirkjubøuri, mis on Fääride tähtsaim ajalooline ja religioosne keskus, Magnuse katedraali (1300.a.), Püha Olavi kiriku (12. saj) ja Kirkjubøargarðuri talukohaga 11. sajandist. Roykstovani talumaja peetakse maailma vanimaks puumajaks, milles endiselt sees elatakse. Sama Paturssonide pere elab seal 17. põlvkonda.

Pärastlõunaks jõuame tagasi Thorshavni, et nautida juba alanud Ólavsøka festivali.

4. päev, 28.07, laupäev

LAEVAGA MYKINESI PARADIISISAARELE MATKAMA. LINNUD, RIPPSILD ÜLE OOKEANI

(10:20-17:50, praam 120 DKK, e. 16 EUR, pluss kohalik giid saarel, hind täpsustamisel)

Mykines on 10-ruutkilomeetrine ja 10 püsielanikuga väike saar, kuhu paljud turistid ei jõua. Seda peetakse „lamba- ja linnuparadiisiks“, mida kirjeldas rändurist munk, Püha Brendan juba 6. sajandil.

Mykines on üks maailma linnurikkamaid kaljusid, arvukalt on suulasid, lõunatirke, alke, jää-tormilinde jt. Kõige rohkem tahetakse näha aga armsaid lunne, keda pesitseb siin kümneid tuhandeid.

Eraldi kaljupangal asuva majaka juurde viib 40 meetri pikkune rippsild – mida nimetatakse „üle-Atlandi-ookeani-viivaks-sillaks“. Saarel on üks asula ja kohvik. Söögiks tuleb kaasa võtta oma võileivad või muu toidupoolis ja janukustutus.

Kes ei soovi Mykinesi saarele minna, võib veeta päeva Thorshavnis või sõita Vestmannasse (umbes 1h Thorshavnist), et minna paaritunnisele kruiisile kõrgete püstloodsete kaljude vahel ja koobastes (hind 295 DKK, ca 40 EUR + buss).

5. päev, 29.07., pühapäev

OLAFSÖKA FESTIVAL. VABA PÄEV LINNAS, NÓLSOY SAAR

Kogu linnas toimuvad pidustused, kontserdid, aerutamisvõistlused, kõiksugu üritused, rongkäik, ilutulestik. Paljud fäärlased on tulnud pealinna, suur osa neist on rahvariietes. Üks festivali tipphetki on kesklinnas toimuv öö(laulu)pidu, kus tuhanded rõõmsad inimesed laulavad vanu laule, tantsivad muistset ringtantsu, kuulavad kontserte või ajavad niisama juttu.

Soovi korral võib mõneks tunniks minna laevaga lähedalasuvale Nólsoy saarele (praam 80 DKK e. 11 EUR, 20 minutit), kus elab paarsada inimest, hulk lambaid ja Euroopa suurim tormipääsude koloonia – nende nägemiseks peab küll ööseks jääma.

Siin on ka kohaliku mehe Ove Joenseni paat, millega ta aerutas üksinda Kopenhaagenisse u 1500 km. Matkates lähima kõrgendiku otsa näeb panoraamset vaadet. Samuti on hea aeg külastada rahvusmuuseumi (avatud neil päevil 14:00-17:00), kus on ulatuslik väljapanek kohalikust looma- ja linnuriigist, geoloogiast, ajaloost, rahvariietest, arheoloogilised leiud jpm. Eriti tähtsal kohal on Püha Olavi kirikust (12. saj.) pärit pinkide kaunilt nikerdatud otsalauad, mida peetakse rahvuslikuks aardeks.

6. päev, 30.07, esmaspäev

Bussisõit lennujaama.

Lennud Fäärid–Kopenhaagen 14:30 – 17:40 ja Kopenhaagen–Tallinn 22:50 – 01:20 (järgmisel päeval)

Broneeri reis siit.

Hind: 1320 (külalistemajas) või 1440 € (hotellis) reisija

Hinnas sisaldub:

 • Lennupileteid Tallinn–Fäärid–Tallinn ümberistumisega Kopenhaagenis;
 • Majutus 5 ööd 2-kohalistes tubades koos hommikusöökidega (kas külalistemajas või hotellis);
 • Giid-reisijuht Askur Alas, kes on spetsialiseerunud Islandile ja Fääridele;
 • Bussiringreis vastavalt programmis kirjeldatule;
 • lennujaamatransfeerid;
 • sissepääsutasud ühiselt külastatavatesse muuseumidesse.

Majutus:

 • Hotell HAVN
 • BLADYPI külalistemaja
 • Mõlemad majutusasutused asuvad linna südames, kõrvuti. Mõlemas on tubades duširuum, WC, TV, tasuta WiFi. Külalistemajas saab kasutada kööki ja külmkappe. Kohe kõrval asub toidupood.

Lisatasu eest:

 • Ühekohaline tuba (piiratud saadavus);
 • kolmekohaline tuba (piiratud saadavus);
 • reisikindlustus (soovitame teha reisitõrkekindlustuse).

Tasumistingimused:

 • 300 € tasuda broneerimisel 7 päeva jooksul kinnituseks.
 • 300 € tasuda 23. märtsiks 2018.
 • Ülejäänud summa tasuda 23. maiks 2018.

Tühistamistingimused:

 • Reisi tühistamisel enne 22.03.2018 ettemaksu 300 € ei tagastata.
 • Reisi tühistamisel 23.03.–23.05.2018 ettemaksu 600 € ei tagastata.
 • Alates 24. maist 2018 on tühistamistasu 100 % reisi maksumusest.
 • Soovitame teha reisitõrkekindlustuse!

Muu info:

 • Palun tutvuge GoTravel AS poolt korraldatavate pakettreiside tüüptingimustega SIIN
 • Tegemist on grupireisiga, grupi suurus 16–19 inimest.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri