Jaga seda postitust

Reisiportaali Itaalia-reisi võitja: Nagu oleks sugulaste juures külas olnud

Reisiportaal loosis eelmise aasta augustis välja tasuta reisi kahele, mille võitis Triin Soon Lõuna-Eestist. Üle-eelmisel nädalal jõudis Triin koos abikaasa Rometiga Itaalia suusakuurortist tagasi ja jagab nüüd oma muljeid.

Triin ja Romet Sooni reis oli tänavu jaanuaris. Tegu oli talvepuhkusega Itaalia Alpides 4-tärni hotellis Olympic Royal.

Triin oli õnneliku käega, sest ta osutus valikuks 2658 inimese seast, kes Facebookis Reisiportaali auhinnamängu jagasid. Kokku jõudis loosimise postitus ligi 170 000 inimese Facebooki-seinale.

reisiportaali Itaalia-reisi võitja

Triin ja Romet Soon Itaalia. F: Erakogu

Kuna Triin ja Romet olid hiljuti abiellunud, oli see auhind neile sobivalt pulmareisiks.

„Me ei oleks pulmareisiks kunagi valinud suusapuhkust, sest me ei ole väga sportlikud ja oleks arvanud, et lähme pulmareisile soojale maale, aga nüüd tahaks väga minna veel mägedesse puhkama,“ ütles Triin. „Mäesuusatamine ei ole üldse raske.“

Olympic Royal asub Itaalias Adamello Brenta rahvuspargis Rendena orus Dolomiitide mäestikualal Pinzolo mägikuurortis.

See on uhke hotell, kus vahel käivad puhkamas ka eestlased. Kui Triin ja Romet hotelli saabusid, lõpetas just üks kaasmaalaste grupp seal suusapuhkuse.

„Hotelli personal oli super!“ meenutas Triin. „Nagu oleks sugulaste juures külas olnud. Väga vahva!“

reisiportaali Itaalia-reisi võitja

Triin ja Romet Soon. F: Erakogu

Triinule jäi erakordselt meelde hotellis pakutud õhtusöögid, mis tegid iga päeva veel paremaks. „Kolmekäiguline õhtusöök oli nii pidulik – kolmekäigulise kohta eeldanuks, et portsud on väiksed, aga seal antakse väga palju süüa,“ rääkis Triin.

„Lootsime minna aktiivsele puhkusele, aga tagasi tulime raskemana,“ vihjas Triin naljatades sellele, kuidas itaallaste söögikultuur neile reisi lõpuks mõjus.

Saunad ja spaa töötasid Olympic Royal hotellis õhtuti, nii et suusamäelt tulles saaks otse lõõgastuma minna. Sealgi ei saanud ilma maitsvate paladeta. „Meie spaades pole kusagil selliseid snäkke – küpsised ja kringlid, nagu oleks külas, mitte hotellis,“ lausus Triin.

reisiportaali Itaalia-reisi võitja

Triin ja Romet Soon Veneetsias. F: Erakogu

Triin ja Romet jõudsid nädalase reisi ajal käia autoga ka Veneetsias ja Milaanos. „Kartsin alguses mäge ja seepärast otsustasime, et esimesed päevad sõidame ringi. Muidu mine tea, mis kohe reisi alguses mäel juhtub,“ lausus Triin.

reisiportaali Itaalia-reisi võitja

Triin Soon. F: Erakogu

Ei juhtunud aga midagi halba. Kuigi Triin polnud kunagi varem mäesuusatamist proovinud, sai ta nüüd selle pisiku külge. „Kuurort oli väga äge. Ma võtsin esimene kord mäele minnes õpetaja. Tema tegi 50 minutiga kõik selgeks ja paar päeva sai oldud mäe peal,“ rääkis ta.

Hotellis saab hakkama ka eesti keelega

Olympic Royalit juhatab Emanuele Masè, aga tema abikaasa Sannaga saad kohapeal rääkida eesti keeles. Sanna Remes on küll sündinud Soomes, aga on pikka aega elanud, õppinud ja töötanud Eestis.

“Minu lugu Eestiga algas aastal 2005, kui astusin Tartu ülikooli õppima kehakultuuri,” rääkis Sanna mullu suvel Reisiportaalile. “Õigemini on Eesti olnud mulle teine kodumaa juba väikesest saati, sest tegelesin iluuisutamisega, mis viis mind Eestisse tihti nii võistlustele kui ka treeninglaagritesse.”

Tänu oma eestlasest treenerile sattus Sanna Tartu ülikooli õppima. Seejärel kutsuti teda Tartusse aitama kaasa iluuisutamise arendamisele, kui sealses Lõunakeskuses avati linna esimene jäähall.

“Kuigi esimene aasta ülikoolis oli keele tõttu raske, armusin Tartu linna ja eelkõige võimalusse tegeleda minu armastatud spordialaga – iluuisutamisega,” lausus Sanna. “Pärast ülikooli lõpetamist aastal 2010 jäin veel kolmeks aastaks Tartusse tööle, sest nautisin väga oma tööd iluuisutamistreenerina Tartu Uisukoolis.

Armastus viis Itaaliasse

Otsus Eestist lahkuda tuli Sannale raskelt, sest Tartusse jäid maha head sõbrad. Lahkuda aga tuli, sest armastus ootas teda Itaalias.

“Edaspidi ongi minu elu olnud seotud Pinzologa, kuhu sattusin tänu iluuisutamisele 2008. aastal. Sama aasta suvel kohtusin siinsamas Pinzolos Emanuelega ja meie pulmapidu oli Olympic Royal hotellis juunikuus 2017. Pulmapidu oli väga rahvusvaheline, sest külalisi oli nii Itaaliast, Soomest, Eestist kui ka Ungarist,” rääkis Sanna

Sportlik suusakuurort

Pinzolos on mõnus ka suvel, aga kuna tegu on Alpidega, siis on see eriti populaarne talvel, kui nautida saab suusakuurorti võlusid.

Sanna sõnul on Pinzolos spordiga tegelemiseks suurepärased võimalused. Talvel on avatud mäesuusa- ja murdmaasuusarajad, suvel saab tegeleda matkamise ja mägironimisega, mängida tennist, sõita jalgrattaga või kel iha adrenaliini järele, proovida rattaga downhill-sõitu.

“Aastate jooksul olen avastanud ka palju ilusaid linnu, mis asuvad ainult paaritunnise autosõidu kaugusel Pinzolost, näiteks Verona ja  Veneetsia,” lausus Sanna.

Olympic Royal Hotel asub viieminutise jalutuskäigu kaugusel Pinzolo kesklinnast. Pinzolo suusamäed on hotellist vähem kui kilomeetri kaugusel ja hotell pakub tasuta transfeeri nii hommikul kui ka pärastlõunal.

“Minule endale meeldivad väga Pinzolo suusamäed, aga on ka võimalus suusatada Madonna Di Campiglios, mis on ühendatud gondlisõiduga Pinzolo suusamägedelt. Igatahes suusaradu siin leidub nii algajatele kui ka edasijõudnutele,” ütles Sanna.

“Hotellis on restoran, baar, bassein koos saunadega ja päikeseterrassiga ning ka väike jõusaal,” loetles Sanna. “Talvel pärast suusatamist ongi mõnus veeta aega basseinis, kust saab astuda otse päikeseterrassile. Väga mõnus on see kevadel, kui päike juba soojendab. Eriti meeldib mulle hotelli restoran, kus kokad valmistavad külalistele pastat, risotot ja teisi Itaalia toite.”

 Olympic Royal Hoteli kohta saab rohkem teavet siit.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri