Jaga seda postitust

REISIPORTAALI VIDEO: Ööbikuoru vaatetorn Pesapuu on silmapaistev arhitektuuripärl

Vaata kust otsast tahad, Rõuge Ööbikuorg on ilus paik, aga eelmisel aastal valminud Pesapuu vaatetorni tipust paistab org ehk kõige kaunim. Vaatamisväärsus on ka Pesapuu ise, eriti droonilt uudistades. (Video vaatamisel vali seadete alt parim pildi kvaliteet)

30-meetrine, kahe hiigelsuure linnupesaga puud kujutav torn sai valmis eelmise aasta oktoobris. Pesapuu idee autor on arhitekt Karmo Tõra (OÜ ROK-Projekt) ja valmis ehitasid selle Via Betoon Eesti OÜ peatöövõtjana ning Roadservice OÜ alltöövõtjana, kirjutab Rõuge valla veebileht.

2014. aastal alustatud Rõuge Ööbikuoru vaatetorni rekonstrueerimise projekt tuli ümber vormistada uue vaatetorni projekteerimiseks ja ehitamiseks, kui eelmine, puidust vaatetorn lõplikult kasutuskõlbmatuks tunnistati ning 2015. aasta kevadel lammutati.

Algselt lihtsaks terasest sõrestiktorniks planeeritud idee arenes lühikese aja jooksul sooviks millegi enama järele ning läbi viidud ideekonkursi tulemusel valiti välja hoopis erilisema arhitektuuriga ning looduskeskkonda sobiv „Pesapuu” nime kandev torn.

Kaunisse ürgorgu sobituvad hästi ka looduslikes toonides uued infotahvlid ja muud taristuelemendid, mis koos vaatetorniga moodustavad harmoneeruva ja jalutama kutsuva terviku nii külastajate kui ka oma inimeste jaoks.

Nii Rõuge Ööbikuoru uus vaatetorn kui ka selle juures asuv külastuskompleks on avatud kõigile huvilistele aasta ringi ja tasuta.

Vaata siit ka Reisiportaali videot Karksi ürgorust ning sealses linnuses asuvast Eesti kõige viltusema torniga kirikust.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri