Jaga seda postitust

REISISOOVITUS: Viis põnevat Eesti paika lastega puhkamiseks

EASi Turismiarenduskeskus pani kokku viis soovitust kohtadest, mida sel suvel lastega peredel Eestis avastada.

F: Mariann Liimal

Kassari Ratsamatkad

Kassari saarel Hiiumaa veeres saavad alguse ratsamatkad, mis viivad läbi soode ja mere ning vältavalt vastavalt soovile ühest tunnist mitme päevani. Lühematel matkadel saab nautida Käina lahe ja Kassari maastikukaitseala mereäärset linnuparadiisi, matkata mereröövel Unger-Sternbergi radadel või tutvuda muistsete viikingite sõjasadamaga. Mitmepäevalised matkad viivad aga Hiiumaa põhjarannikule Tahkuna poolsaarele, Hiiumaa läänerannikule Vohilaiule ning paljudesse teistesse kaunitesse paikadesse. Vaata lisa!

Noarootsi miniloomaaed

Noarootsis asuvasse Otsa tallu on leidnud oma tee suur hulk lapsi rõõmustavaid loomi – pardid, haned, maod, iguaanid, papagoid, nutriad, hobused, lehmad-pullid, lambad, jänesed, paabulinnud, rotid-hiired ja mitmed teised loomad. Miniloomaaia külastamiseks tuleks pererahvast ette hoiatada ja enda lemmikloomad rihma otsas hoida. Vaata lisa!

F: Hannes Soosaar

Kalevipoja Koda

Kalevipoja Koda Jõgevamaal hõlmab endas Kalevipoja muuseumi ja seiklusparki. Kui muuseumis tutvustatakse Kalevipojaga seotud muistendeid ja paiku, piirkonna ajalugu ja esemeid, siis seikluspargis saab end proovile panna maa ja taeva vahel. Seikluspargis saab valida nii kõrgema raja kui ka madalama raja vahel, mis on sobilik just lastele. Kalevipoja Koja külastus tuleks eelnevalt kokku leppida. Vaata lisa!

Laste Lõunamaa

Laste Lõunamaa pakub päevast seiklust Eesti kagunurgas, ühendades mitut toredat paika: Maanteemuuseumi, Pokumaad, Uhtjärve Ürgoru Nõiariiki ja Liikluslinna. Laste Lõunamaa pakub eredaid hetki täis uusi teadmisi, mängulusti ja isetegemist ning pärast tegusat päeva pakub mõnusat kosutust tervele perele Kubija hotelli spaa- ja saunakeskus. Vaata lisa!

Eesti Politseimuuseum

Rakveres asuvas interaktiivses politseimuuseumis saab läbi isetegevuse ja mängu kogeda politsei tööd. Muuseumis saab mõõta reaktsiooni auto roolis, panna selga politsei varustust, õppida käituma tänavarahutustel, võtta sõrmejälgi ja lahendada kriminaalseid mõistatusi. Väikestele külalistele on tehtud lastepolitseimuuseum, kus on võimalik õppida kuidas õigesti liigelda, samuti saavad lapsed meisterdada ning hullata mängutoas. Vaata lisa!

Vaata veel põnevaid perepuhkuse veetmise kohti lehelt puhkaeestis.ee.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri