Jaga seda postitust

Richard Branson loodab järgmisel aastal kosmosesse lennata

Virgin Grupi asutaja ja visionäär Sir Richard Branson loodab juba selle aasta lõpuks saada oma suursuguse Virgin Galactic programmiga sinnamaale, et kosmoses on tehtud esimene testlend.

Siiani pole Virgin Galacticul hästi läinud. Suurim pettumust valmistanud hetk oli 2014. aastal, kui tema kosmoselaev plahvatas ning üks piloot sai surma ja teine viga.

Nüüd rääkis Branson Telegraphile, et kosmoselaeva testimine läheb väga hästi ning 12 aastat kestnud töö hakkab lõpule jõudma.

Kuigi Branson keeldus rääkimast täpsetest tähtaegadest, märkis ta, et oleks väga pettunud, kui kosmoselaev ei oleks testlendu teinud selle aasta lõpuks. “…ja kui ma ise ei oleks kosmoses järgmisel aastal,” jätkas ta, “ning programm poleks käigus järgmise aasta lõpuks.”

Eelmise aasta veebruaris valmis Virgin Galacticu SpaceShipTwo ja augustis andis USA riikliku lennunduse administratsiooni kosmose kommertstranspordi büroo sellele tegevusloa. Kosmoselaev pole siiski veel nõutud testlende teinud. Neid tehakse 20 km kõrgusel.

Praeguseks on vähemalt 500 inimest broneerinud sõidu Virgini kosmoselaevaga. See maksab ühele inimesele 250 000 USA dollarit. Teiste seas soovivad kosmosesse lennata Justin Bieber ja Leonardo DiCaprio, aga ka vähemalt kolm eestlast.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri