Jaga seda postitust

RMK kutsub Muuseumiööl öistele matkadele, linnuretkedele ja tutvuma ämblikueluga

Laupäeval, 19. mail kutsuvad Muuseumiööd tähistama RMK Pähni, Matsalu, Soomaa, Oandu ja Lahemaa külastuskeskus. Osa saab võtta öistest matkadest, linnuretkest, ämblikele pühendatud loodusõhtust, rohevahetusest ja kirbuturust.

Muuseumiöö tänavune teema “Öös on pidu” haakub kevadõhtuse loodusega, sest suurem osa laulikuist on talvituspaikadest tagasi jõudnud ja pidu käib täie hooga.

Penijõe

RMK Matsalu rahvuspargi külastuskeskuse Penijõe matkarajal on võimalik sellest peost ka osa võtta. Kell 18 algava linnuretke teejuhiks ja abiks lindude äratundmisel on ornitoloog Olavi Vainu. On lootust, et saab kuulda ka Matsalu tunnuslinnu, hüübi huutamist. Täpsema info ürituse kohta leiab siit.

Pähni, Paganamaa, Krabi

Pähnis, Paganamaal ja Krabil peetakse pidu läbi eri ajastute. Peolainele häälestavad alates kella 17 RMK Pähni metsamuuseumi peolaual metsamärjuke ja naljakamad nopped metsamuuseumi arhiivist. Kell 21 algab Paganamaa vaatetorni juurest üllatustega 3 km pikkune öömatk “Pagan võtaks!”.

Matkale järgneb pidu Krabi kõrtsis lõkke ja eri ajastutega: “Eesti aeg” ja “Disko aeg”! Peole viib matkabuss, lastele pakutakse erinevaid tegevusi, matkajatele kõosõira ja suppi. Täpsema info leiab siit.

Soomaa

RMK Soomaa rahvuspargi külastuskeskuses algab kell 18 Mart Meriste loodusõhtu “Ämblikuelu pidulisem pool”. Ämblikega on kummalised lood. Kõik neid justkui tunnevad, kõigile lähevad ämblikud korda. Mõni kardab, mõni hoiab lihtsalt eemale, mõni salamisi isegi imetleb. Selle kõige juures on inimeste teadmised nende eluviisidest aga väga napid.

Ainuüksi teadmisega, et ämblikud polegi putukad, on võimalik endiselt viktoriine võita. Niisiis, öös on pidu! Räägitakse ämblikest ja ämblikuelu pidulisemast poolest. Pidusöökidest, laste sünnipäevadest aga ka ööelust, kõrtsikaklustest ja muidugi pulmadest. Õhtustele loengulistele pakutakse teed, kohvi ja kooki. Lisainfo leiab siit.

Oandu

RMK Oandu külastuskeskus kutsub matkama ja matkatarkusi saama. Külastuskeskuse uksed on avatud kella 10 kuni 22. Kogu päeva käib näitustemäng “Avasta Oandut” ja non-stop filmiprogramm. Huvilisi ootab Matkalise nõuandetuba, kust saab teadmisi kuhu ja kuidas matkata Oandu ümbruses, Lahemaal ja kaugemalgi.

Oandul on hulk eri ajastutest pärit hooneid, igaühes näitus või isegi mitu. Kõigi näituste uksed on terve päeva lahti. Õhtusel laternamatkal avastatakse koos teejuhiga looduse õhtust elu. Lisainfo leiab siit.

Lahemaa

Lahemaa külastuskeskuses tuleb rohevahetus, kirbuturg ja öömatk. Kell 18-21 toimub külastuskeskuse õuealal rohevahetus, mille raames saab vahetada või ära anda ilu- ja tarbetaimi, seemneid, sibulaid, juurikaid ning aiatarbeid. Kirbuturul saab ühe vana teise uueks. Kõik on oodatud osalema, jagama, vahetama, kauplema! Lisaks on avatud töötuba ja kevadkohvik. Õppeklassis on välja pandud binokulaarid, et valgustada taimede salamaailma. Kell 21.30 algab ööretk Peeter Hussariga. Lisainfo leiab siit.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri